CERSANIT S.A.

Cersanit S.A. to dynamicznie rozwijająca się grupa kapitałowa, działająca na międzynarodowym rynku płytek ceramicznych i kompleksowego wyposażenia łazienek. W skład Grupy Cersanit wchodzą renomowane europejskie marki: Cersanit, Opoczno, Meissen Keramik, Pilkington's i Mei.

Oferta produktowa marek Cersanit dociera do wszystkich państw Unii Europejskiej, na rynki Europy Wschodniej, Bliski Wschód, a także do krajów Azji Środkowej i Afryki Północnej. Dzięki rozbudowanej strukturze, Grupa Cersanit jest w stanie szybko reagować na regionalne wyzwania i dostosować swoje portfolio do lokalnej specyfiki. Zapewnia sprawną i profesjonalną obsługę Klienta na całym obszarze swojego działania.

Opoczno

Opoczno już od wielu lat inspiruje do tworzenia wnętrz o niepowtarzalnym stylu, dostarczając płytki o wyjątkowym bogactwie wzorów, kolorów, struktur i formatów. Każda kolekcja to wyszukany design będący efektem zaangażowania projektantów, którzy z pasją poszukują pomysłów zgodnych z trendami i oczekiwaniami klientów. Subtelne łączenie tradycji z nowoczesnością oraz stosowanie najnowszych technologii sprawia, że wszystkie produkty marki Opoczno wyróżniają się wyjątkową estetyką i doskonałą jakością.

Początki marki Opoczno sięgają 1883 roku, kiedy to Jan Dziewulski oraz bracia Józef i Władysław Lange rozpoczęli produkcję wyrobów ceramicznych oraz czerwonej cegły. Ofertę szybko rozszerzono o kafle, płytki ścienne, płytki kamionkowe i terakotę w różnych kolorach. Intensywny rozwój sprawił, że w 1898 roku firmę przekształcono w Towarzystwo Akcyjne Dziewulski i Lange, ale do końca lat 30-tych nazwę zmieniono jeszcze dwukrotnie. Produkcję ograniczono w okresie II wojny światowej, po której zakończeniu przedsiębiorstwo znacjonalizowano.

O wyjątkowy charakter wyrobów dbano od samego początku istnienia przedsiębiorstwa, podejmując współpracę z artystami, projektantami i technikami. W 1905 roku Towarzystwo Akcyjne Dziewulski i Lange wraz z Kołem Architektów ogłosiło konkurs na najpiękniejsze wzory mające zdobić płytki Opoczno. Również współczesne kolekcje są odzwierciedleniem europejskich trendów w designie, modzie i sztuce, oryginalnym konceptem projektantów współpracujących z pracowniami wzorniczymi z Włoch i Hiszpanii. Cenione przez projektantów wnętrz płytki ceramiczne Opoczno to połączenie klasyki i nowoczesności składające się na wiele wyjątkowych kolekcji.

Wysoka jakość wyrobów Opoczno jest efektem stosowania najnowszych technologii w procesie produkcji. Marka jako jedna z pierwszych wprowadziła do oferty płytki rektyfikowane, które posiadają idealnie gładkie krawędzie i zachowują perfekcyjną dokładność wymiarową.

W uznaniu za wyjątkową jakość produktów, efektowne wzornictwo i dbałość o detale firma Opoczno zyskała wiele nagród i wyróżnień. W 1993 roku otrzymała godło „Teraz Polska”, a w 1997 roku „Złotą Statuetkę Lidera Polskiego Biznesu”. W 2013 roku przyznano marce prestiżową nagrodę Superbrands i Superbrands Created in Poland, a w 2015 „Perłę Ceramiki UE 2015”, „Perłę Ceramiki Dystrybutorów 2015” i „Perłę Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2015”. Marka Opoczno po raz kolejny otrzymała „Perłę Ceramiki UE” w 2017 roku. Szczególnie cenne są dwie spośród zdobytych nagród: „Najlepsze Polskie Przedsiębiorstwo” oraz „Złoty Laur Konsumenta” będące wyrazem uznania klientów.

Intensywny rozwój, wprowadzanie nowych technologii i koncepcji sprawiło, że Opoczno znajduje się w czołówce producentów płytek ceramicznych w kraju i za granicą. Dysponując jedną z najbogatszych ofert w Polsce, jest również najbardziej rozpoznawalną marką wśród klientów. Produkty marki są cenione przez projektantów wnętrz w kraju i za granicą, będąc estetycznym wyznacznikiem oryginalnych i stylowych aranżacji wnętrz. W 2007 roku marka Opoczno stała się częścią Cersanit S.A.
 

Architektura & Biznes – artykuły

Produkty dla Architekta – artykuły

INSPIRACJE
Guardian Sun® – nowa gama wysokiej jakości szkieł dla jeszcze wyższego całorocznego komfortu użytkowników domów
Modułowe projekty świetlne od LumoLamp
HYBRYD – producent opraw, modułów i systemów oświetlenia awaryjnego