PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Korzystaj z darmowej wersji online

Rozwiązania grzewczo-chłodnicze – wspieramy pracę architektów!

30 września '19

Komfort życia w pięknym wnętrzu – rozwiązania grzewczo-chłodnicze od Gazuno

Planując budowę lub termomodernizację budynku Inwestor staje przed wyborem źródła ciepła oraz odbiorników. W celu zapewnienia odpowiedniego komfortu oraz osiągnięcia zadowalających kosztów eksploatacji, konieczne jest aby poszczególne instalacje i urządzenia stanowiły dobrze zaprojektowany i zintegrowany system.

Firma Gazuno posiada w swojej ofercie szereg urządzeń tj. pompy ciepła (gazowe absorpcyjne marki Robur, sprężarkowe marki Innova), klimakonwektory, klimatyzatory monoblokowe, czy kompaktowe systemy odzysku ciepła z wody szarej. Wszystkie te produkty pozwalają przygotować kompletny system HVAC, a nasi doradcy z działu techniczno-handlowego pomogą opracować optymalne rozwiązanie projektowe, od koncepcji po realizację!

Wysokoefektywne gazowe
absorpcyjne pompy ciepła

Gazowe absorpcyjne pompy ciepła wykorzystują ciepło spalanego gazu do napędu absorpcyjnego układu chłodniczego pozyskującego energię z odnawialnych źródeł, jakimi mogą być powietrze, woda czy grunt. Układ absorpcyjny jest hermetycznie zamknięty, nie posiada w swojej budowie elementów mechanicznych, co zapewnia długą i bezawaryjną pracę.
Pompy ciepła marki ROBUR mogą być instalowane poza budynkiem np. przy obiekcie, lub na dachu. Dzięki zewnętrznemu montażowi, znacznie zmniejszamy powierzchnię pomieszczenia technicznego, co pozwala na zagospodarowanie dodatkowej przestrzeni użytkowej. Przy instalacji zewnętrznej, gaz nie jest wprowadzany do budynku. Ważnym elementem jest również brak potrzeby budowy komina. Każde urządzenie posiada niezależny przewód kominowy.

Pompy ciepła marki Robur produkują medium grzewcze do 65⁰C, dlatego często wykorzystywane są w termomodernizacjach, gdzie niejednokrotnie udaje się wykorzystać istniejącą instalację odbiorczą.

Kompletna biblioteka CAD/BIM dla wszystkich gazowych absorpcyjnych pomp ciepła zapewnia projektowanie wedle najnowszych standardów.

Sprężarkowe pompy ciepła

Sprężarkowe pompy ciepła zasilane są energią elektryczną oraz pozyskują energię odnawialną. Charakteryzują się wysoką sprawnością. Energia pozyskana z OZE stanowi zazwyczaj ok. 70-75% mocy wyjściowej.

Konstruktorzy pomp ciepła INNOVA przywiązali niezwykłą wagę aby poza najwyższymi walorami technicznymi, urządzenie posiadało unikalny design. Obudowy standardowo w kolorze białym oraz lekko zaokrąglone brzegi sprawiają, że urządzenia wyglądają bardzo nowocześnie.

Fala upałów? Mamy idealne rozwiązanie – klimatyzator monoblokowy!

Klimatyzacja przeważnie oznacza instalowanie na zewnątrz budynku jednostki zewnętrznej, która jest mało estetyczna i generuje dodatkowy hałas. Posiadamy w swojej ofercie kompaktowy, wyjątkowo estetyczny klimatyzator do montażu wewnętrznego. Na zewnątrz wykonuje się jedynie dwa otwory o średnicy 162 mm doprowadzające i wyprowadzające powietrze robocze. Klimatyzator 2.0 ma głębokość zaledwie 16 cm, dzięki czemu komponuje się z każdym wnętrzem.

Główną zadaniem urządzenia jest chłodzenie w sezonie letnim, natomiast dzięki funkcji pompy ciepła, pozwala na grzanie w sezonie zimowym. Montaż urządzenia jest wyjątkowo prosty i nie wymaga uprawnień f-gazowych. Wszystkie akcesoria instalacyjne znajdują się w zestawie z urządzeniem.

Klimatyzator 2.0. posiada szeroki wybór sterowania: za pomocą pilota, wbudowanego panelu, termostatu lub poprzez aplikację za pomocą połączenia WiFi. Podłączenie jednostki do internetu zapewnia użytkownikowi możliwość zarządzania urządzeniem z każdego miejsca na świecie.

Wyjątkowe wzornictwo klimakonwektorów

Klimakonwektory to zamknięte w estetycznej obudowie wymienniki ciepła z wentylatorem, które mogą być podłączone zarówno do instalacji grzewczej, jak i chłodniczej. Zapewniają odpowiedni komfort w pomieszczeniu poprzez jego ogrzewanie i schładzanie, a dodatkowo filtrują przepływające powietrze. Od wielu lat klimakonwektory wykorzystywane są w budownictwie, jednak przede wszystkim w dużych obiektach: hotelach, biurowcach, czy galeriach handlowych.

Klimakonwektory są niskotemperaturowymi odbiornikami, co pozwala na pracę pompy ciepła, na niskim parametrze z wysoką efektywnością przez cały rok. Charakteryzują się również dużą dynamiką w porównaniu do ogrzewania podłogowego. Niska bezwładność układu, zapewnia natychmiastowe dostarczenie ciepła lub chłodu do pomieszczeń. Dzięki temu możliwa jest szybka reakcja na zmiany temperatury i nasłonecznienia.

Klimakonwektory są świetną alternatywą dla ogrzewania podłogowego i posiadają wiele zalet:

  • kompaktowe wymiary,
  • precyzyjne utrzymywanie temperatury w pomieszczeniu,
  • możliwość grzania i chłodzenia,
  • wspólny system sterowania – niezależna praca jednostek w różnych pomieszczeniach,
  • zdalny dostęp przez aplikację,
  • możliwość zabudowy,
  • niskie temperatury zasilania przy małych gabarytach.

Dotychczasowe wykorzystanie klimakonwektorów głównie w większych obiektach, wynikało z faktu, że w domach jednorodzinnych rzadko stosowano instalacje chłodnicze. Postępujące zmiany klimatu sprawiają, że nawet w Polsce coraz trudniej uciec od wysokich temperatur w czasie lata. Dlatego coraz częściej nawet w budownictwie jednorodzinnym, użytkownicy chcieliby mieć możliwość chłodzenia budynku latem. System klimatyzacji wymaga wykonania dodatkowej instalacji, niezależnej od centralnego ogrzewania. Zastosowanie klimakonwektorów pozwala to uprościć i połączyć w jeden, wspólny system przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej efektywności.

Klimakonwektory występują w wielu wersjach oraz różnych mocach, dzięki czemu z łatwością można dopasować urządzenie do zapotrzebowania pomieszczenia. Standardowo do wyboru są dwa kolory biały oraz szary, jednakże jest możliwość wykonania urządzeń w dowolnym kolorze z palety RAL. Posiadamy urządzenia naścienne, jak również w wersjach do zabudowy w ścianie lub w suficie. To co istotne to fakt, że urządzenia są ekstremalnie ciche i można je stosować praktycznie we wszystkich rodzajach pomieszczeń.

Wspieramy pracę architektów!

Jako firma Gazuno w swojej ofercie posiadamy urządzenia pozwalające na stworzenie kompletnego systemu, spójnego również pod kątem sterowania. Naszymi bazowymi produktami są gazowe absorpcyjne pompy ciepła firmy Robur. Od niedawna swoją ofertę poszerzyliśmy również o włoskie produkty marki INNOVA (m.in. sprężarkowe pompy ciepła oraz klimakonwektory) charakteryzujące się wysoką estetyką oraz cichą pracą, dzięki czemu zdobywają coraz większe uznanie wśród architektów i projektantów.

Głos został już oddany

Materiał w architekturze — trendy 2024
Kompleksowe kosztorysy inwestorskie
IGP Melted Metal - nowy wymiar powierzchni metalicznych
INSPIRACJE