Dominika Bednarek

Dominika Bednarek jest absolwentką studiów pierwszego stopnia na Politechnice Wrocławskiej, gdzie w lutym 2022r. obroniła dyplom inżynierski. Podczas studiów kształciła się także za granicą biorąc udział w semestralnej wymianie studenckiej w Hiszpani. Ukończyła również szkołę rysunku architektonicznego i artystycznego Verso.

Jest laureatką licznych konkursów zarówno międzynarodowych jak i ogólnopolskich. Jej praca dyplomowa zdobyła główną nagrodę Merit Award w konkursie „Architecture at Zero” organizowanym przez największe Stowarzyszenie Architektów w Californii. Praca ta została także doceniona w V edycji konkursu „Dyplom z Archicadem” organizowanym przez WSC, gdzie przyznano jej wyróżnienie. Wygrała również „Konkurs o ekobudownictwie” organizowany przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Warszawski Oddział SARP, a także zdobyła II miejsce w Konkursie Architektury Ceglanej w kategorii „Budownictwo Przyszłości”.

Jest autorką licznych publikacji oraz artykułów w magazynach specjalistycznych. Brała także udział w audycji radiowej oraz w wywiadach telewizyjnych, poprzez które stara się zwiększać świadomość społeczną na temat architektury zrównoważonej. Za aktywną działalność otrzymała Nagrodę Rektora dla najzdolniejszych studentów Uczelni.

W swoich projektach zwraca szczególną uwagę na aspekty ekologiczne oraz podejmowanie dialogu z otoczeniem. Zestawiając funkcjonalność z minimalizmem stara się kreować przestrzeń przyjazną dla środowiska oraz użytkowników. Obecnie łączy pracę zawodową ze studiami magisterskimi na Politechnice Wrocławskiej.

Architektura & Biznes – artykuły

INSPIRACJE