Zobacz w portalu A&B!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Architektura do posłuchania – TED Talks

27 marca '20

Architekci i projektanci potrafią nie tylko tworzyć budynki, przedmioty, wizje i masterplany. Umieją też ciekawie opowiadać, często z dużą dozą humoru. Dowodem na to są ich wystąpienia w ramach TED Talks. W około 18 minut mówią o swoich pomysłach, czy spojrzeniu na architekturę. Daj się zainspirować w ten weekend!

Od pewnego czasu nasze domy stały się centrami rozrywki. Internet pęka w szwach od propozycji możemy zobaczyć graną na żywo operę, serię zdjęć najróżniejszych fotografików czy obejrzeć filmy. O tej możliwości pisaliśmy tutaj. Złaknionym inspiracji i humoru polecamy posłuchać, co mają do powiedzenia architekci i projektanci na różne tematy.

Marc Kushner 

Marc Kushner opowie, co tak naprawdę kształtuję architekturę i to na przykładzie z własnego życia. Pozwoli nam zajrzeć do swojej sypialni z dziecięcych lat, w której narodziło się jego silne pragnienie, by stać się architektem.

          

Ross Lovegrove

Ross Lovegrove, znany jako „Capitan Organic”, uważa, że jako ludzie jesteśmy niezwykle przywiązani do formy już od epoki łupanego kamienia, gdy zamieszkiwaliśmy jaskinie. Mimo że żadne z nas tego nie pamięta, wciąż żyje w nas instynkt silnie związany z naturą. Posłuchajcie o organicznym dizajnie.

          

Kotchakorn Voraakhom

Kotchakorn Voraakhom przeprowadza swoich słuchaczy po tonących miastach od Nowego Jorku, przez Londyn, Tokio, Szanghaj po Bangkok. Architektka, rodowita mieszkanka Bangkoku opowie o swoim mieście w dobie zmian klimatycznych. Mimo że temat jest poważny, nie obejdzie się bez humoru.

          

Thom Mayne

O układaniu i porządkowaniu martwej materii, czyli czym jest architektura, opowie Thom Mayne, architekt, który całe życie zawodowe, słyszał: „Tego nie da się zrobić!”. Zobaczcie, że jednak się udało.

          

Kate Wagner

O „Piekle McDomów” mówi Kate Wagner, autorka bloga o tym właśnie tytule. Postrzega siebie jako edukatorkę (powołuje się również na Witruwiusza) stara się wyczulić ludzi na to, co jest dobrym projektem, a co nim na pewno nie jest. Opowieść o McDomach domach źle zaprojektowanych, doprowadzi do łez głównie śmiechu.

          

Ma Yansong

Dlaczego współczesne budynki mają często kształt pudełka? O architekturze inspirowanej chmurami, górami i wulkanami opowiada Ma Yansong architekt i artysta.

oprac.: Basia Hyjek

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE