Zobacz w portalu A&B!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Weekendowe kino architektury

20 marca '20

Kolejny weekend zastaje nas w domu, a jedyny kontakt z kulturą prowadzi przez ekran komputera. Wiele instytucji otworzyło się na swoich internetowych użytkowników  muzea, teatry, galerie.

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o wirtualnym zwiedzaniu polskich (i nie tylko) muzeów. Przeczytacie o tym tutaj. Dziś prezentujemy kino spod znaku architektury. W repertuarze znajdą się najwięksi i najciekawsi współcześni projektanci, a także gratka dla fanów klasyki.


„Daniel Libeskind. The voices of the Site”


W tym filmie Daniel Libeskind opowiada o swojej architektonicznej podróży. Projektant polskoamerykańskiego pochodzenia, autor m.in. Żydowskiego Muzeum w Berlinie, Muzeum Sztuki w Denver i planu odbudowy World Trade Center pokazuje, czym dla niego jest architektura.

 

„Bjarke Ingels. Different Angels”


Przedstawiciel młodszego pokolenia opowiada o swoich architektonicznych początkach, wielkiej miłości do projektowania i budowania oraz o największych inspiracjach. Film o odwadze tworzenia i prawdziwym celu architektury.

 

„Alejandro Aravena. To Design is to Prefer”


Laureat Nagrody Pritzkera przedstawia swój punkt widzenia na architekturę. Otwiera przed widzem drzwi do swojej chilijskiej pracowni Elemental i opowiada o specyfice jej działania, pokierowanej w dużej mierze nieobliczalnością sił natury.

 

„Balkrishna Doshi. The Symphony of Architecture”

Kolejny laureat Nagrody Prizkera opowiada o tym, jak stał się człowiekiem i architektem, którym jest dzisiaj. O tym, czym jest dla niego projektowanie i dlaczego uważa, że budynek jest żywym, rosnącym organizmem.

 

„Bauhaus: The face of 20th Century”

Film opowiada historię wielu osobom już znaną. Może być to jednak okazja do odwiedzenia „starych dobrych znajomych”. O tym, czym był i jest dzisiaj Bauhaus, opowiadają architekci, nauczyciele, byli studenci, specjaliści. Pojawią się też anegdoty, stare fotografie i wiele znanych twarzy.

 
oprac.:
Basia Hyjek 

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE