Artemide w nowym Louvrze w Abu Dhabi

06 grudnia '17
Dane techniczne

Oprawy Artemide oświetlają dzieła sztuki prezentowane w nowym Louvre w Abu Dhabi. Specjalnie na potrzeby tego projektu powstała nowa, unowocześniona przez Carlottę de Bevilacqua  oprawa Cata.


 

"Oświetlenie w Luwrze Abu Dhabi wymagało projektora dostosowującego stosunek światła do cienia, a także umożliwiającego zintegrowanie z dużym pokryciem dachowym i zapewniające odpowiedni strumień światła na oświetlanych obiektach. Wymagania Jeana Nouvela były bardzo specyficzne a oprawa powinna spełniać kilka wymagań, aby zintegrować się z projektem dużych perforowanych pokryć dachowych i podkreślić wystawę muzealną. Szybko zdaliśmy sobie sprawę, że Cata jest idealnym produktem do tego projektu." - Carlotta de Bevilacqua

 

 

Cata TIR wyróżnia się opatentowaną innowacją optoelektroniczną, zapewniając najwyższą jakość oświetlenia i dokładną kontrolę emisji, ostrości, działania i oddawania barw na najwyższym poziomie. Projektor Cata może dostosować się do ciągłych zmian w naturalnym świetle, które przenika przez ogromną kopułę, zapewniając elastyczne, kontrolowane i punktowe oświetlenie dzieł o różnych wymiarach, materiałach, wieku i stylach.

 

 

Każda indywidualna oprawa jest ustawiona na konkretny poziom oświetlenia, który jest utrzymywany na stałym poziomie w miarę zmiany naturalnych warunków oświetleniowych, z pełnym poszanowaniem dzieł eksponowanych w muzeum.

W tej realizacji znalazły się także oprawy takie jak
Dioscuri oraz kultowe Tolomeo.

Głos został już oddany

Velux ArchiTips
ALUPROF