Konkurs „Najlepszy Dyplom ARCHITEKTURA”
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

AiB na BUDMA 2018

12 lutego '18

BUDMA 2018 na Międzynarodowych Targach Poznańskich była ważnym miejscem spotkań producentów czy dystrybutorów nowoczesnych technologii i materiałów budowlanych z architektami. BUDMA to też forum dyskusji o architekturze oraz debata architektoniczna, które stały się już stałym miejscem w kalendarzu wydarzeń skierowanych do architektów. Gośćmi specjalnymi tegorocznej Budmy byli Nathalie de Vries z holenderskiej pracowni MVRDV – autora projektu poznańskiego Bałtyku oraz Aranour Djalali, założyciel i Dyrektor Generalny pracowni DNA Barcelona Architects.

Jak co roku miesięcznik AiB zorganizował wydarzenie w ramach targowego programu, skierowanego do architektów i projektantów, które miało miejsce na Scenie Inspiracje 1 lutego br.

Motywem przewodnim naszego wydarzenia było „Inteligentna architektura odpowiedzialna za środowisko”. W spotkaniu udział wzięli:

  • dr hab. inż. arch. Katarzyna Zielonko-Jung z Politechniki Gdańskiej z wykładem „Inteligentne kształtowanie przestrzeni miejskiej”,
  • Monika Kupska-Kupis z firmy Velux z wykładem „Innowacyjne rozwiązania, modelowe praktyki”,
  • dr inż. arch. Romuald Loegler z tematem „Życia między budynkami”
  • Dominik Darasz z krakowskiej pracowni Horizone Studio z prezentacją „Inteligentny czy nie inteligentny? Oto jest pytanie”.

Wykłady spotkały się z żywym zainteresowaniem odwiedzających targi.

W tym samym dniu został rozstrzygnięty konkurs o Nagrodę im. Macieja Nowickiego pod tym samym hasłem: "Inteligentna architektura odpowiedzialna za środowisko". Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem. Wyniki konkursu prezentujemy TUTAJ.

Podczas tegorocznej Budmy naprzeciw Sceny Inspiracje znajdowało się stoisko AiB. Była to przestrzeń nieformalnych spotkań z architektami, inwestorami czy przyszłymi współpracownikami, ale też przestrzeń, gdzie można było w spokoju napić się kawy i oddać lekturze ostatnich numerów naszego magazynu. Kioski multimedialne z kolei stworzyły możliwość cofnięcia się w czasie i przypomnienia sobie archiwalnych numerów AiB. A było co wspominać!

W tym roku goście wyjątkowo dopisali. Nowe kontakty, nowe perspektywy i możliwości kierują nas ku przyszłości. Zapraszamy wszystkich do współpracy i zachęcamy do śledzenia nas na bieżąco. AIB co miesiąc dostarcza nowe, świeże i nigdzie nie publikowane treści.

Głos został już oddany

Guardian Sun®
Modułowe projekty świetlne od LumoLamp
Schody strychowe i modułowe, wyłazy dachowe
INSPIRACJE