Zobacz w portalu A&B!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Mieszkanie w duchu vintage na Mokotowie. Studio Pigalopus

08 czerwca '20

Warszawskie mieszkanie otulają ciepłe, spokojne barwy. Nie oznacza to jednak, że brak mu charakteru! Wnętrze ożywiają meble vintage i drobne elementy wystroju np. talerze przywiezione przez właścicielkę mieszkania z różnych podróży. Wokół zajdziemy dużo roślin  małych i większych, które dopełniają przestrzeń.

Inwestorce zależało na tym, by zachować oryginalny układ mieszkania w tym długą kuchnię, która mogłaby się wydawać mało funkcjonalna. Jak mówią architektki ze studia Pigalopus była to najtrudniejsza część pracy projektowej, która postawiła przed nimi największe wyzwanie.

Mieszkanie w stylu vintage na Mokotowie - Pigalopus

projektując wnętrze mieszkania starałyśmy się wprowadzić kolor, zachowując pierwotny charakter mieszkania w kamienicy z lat 50.

fot. ONI

Basia Hyjek: Co stanowiło główną inspirację do projektu?
Pigalopus: Głównym punktem projektu była wąska kuchnia połączona dwuskrzydłowymi drzwiami z salonem. Ze względu na zamiłowanie właścicielki do gotowania, zależało nam na zapewnieniu maksymalnie funkcjonalnej przestrzeni. Udało nam się stworzyć przechodnią kuchnię z dwoma ciągami meblowymi oraz przekształcić wnękę parapetu na pełnoprawny blat do spożywania posiłków z widokiem na zieleń za oknem. Nie przeszkadza on w funkcjonalności kuchni i salonu. Za naszą radą właścicielka zdecydowała się na własnoręczne odrestaurowanie drzwi łączących salon z kuchnią — za warstwą farby skrywały się piękne drewniane drzwi, ozdobione marmurkowym szkłem. Projektując wnętrze mieszkania starałyśmy się wprowadzić kolor, zachowując pierwotny charakter mieszkania w kamienicy z lat 50.

 

Basia: Skąd pomysł na taki dobór barw i materiałów?
Pigalopus: Chciałyśmy wprowadzić poczucie dziewczęcej miękkiej ręki, decydując się na delikatny róż i zieleń dopełniłyśmy wnętrza szarymi podłogami oraz pięknym białym blatem z delikatnymi żyłkami. Klientce zależało na ciepłym i subtelnym mieszkaniu, które będzie mogła z biegiem czasu dopełniać vintage'owymi meblami, coraz bujniejszą zielenią oraz sztuką. W celu dopełnienia projektu stworzyłyśmy też autorski plakat do salonu, gdyż zawsze staramy się myśleć o wnętrzu kompleksowo, projektując grafiki lub pełne identyfikacje.

Mieszkanie w stylu vintage na Mokotowie - różowa łazienka

klientce zależało na ciepłym i subtelnym mieszkaniu, które będzie mogła z biegiem czasu dopełniać vintage'owymi meblami, coraz bujniejszą zielenią oraz sztuką

fot. ONI

Basia: Co stanowiło największe wyzwanie przy tworzeniu tego miejsca?
Pigalopus: Elementem, który był najtrudniejszy, ale też najbardziej wyrazisty była kuchnia. Dzięki drugiemu ciągowi płytkich szafek właścicielka znalazła miejsce na przechowanie wszystkich rodzinnych zastaw i sprzętów kuchennych, a otwarte półki pozwoliły eksponować jej najpiękniejsze zdobycze.

rozmawiała: Basia Hyjek

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE