Kliknij i zobacz jak w prosty sposób opublikować swój projekt w A&B
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Na skraju czasu – leśniczówka pod starym dębem

31 lipca '20

W leśniczówce w Sołtysach dostępne są dla gości trzy pokoje: Jamka, Norka i Dziupla. W każdym z nich można się schronić przed miejskim zgiełkiem, zapomnieć o codziennym pośpiechu i zanurzyć się w lnianej pościeli. Zmęczonych gości ukoi cisza, spokój, a także widok na wiekowy dąb stojący pod samym domem.

Basia Hyjek: Jak zaczęła się Państwa przygoda?
Anna Jasińska: O agroturystyce, czy może bardziej domu gościnnym miejscu, gdzie będą przyjeżdżały pokrewne nam i sobie dusze, myśleliśmy już 20 lat temu. Dorwała nas jednak zupełnie inna praca, przemieliła, wypaliła, jak to zwykle bywa, dała jednak nowe doświadczenia. Wróciliśmy do dawnego pomysłu, znaleźliśmy odpowiednie miejsce — starą leśniczówkę z wielkim wiekowym dębem pośrodku, wyremontowaliśmy i zaczęliśmy przyjmować gości. Od początku nastawiliśmy się na wąskie grono wrażliwców, którzy w ciszy i spokoju będą chcieli odpocząć od nadmiaru bodźców, miejskiego zgiełku i pędu. A często też poznać podobnych do siebie ludzi.

Na skraju czasu - leśniczówka. Agroturytyka. Pokoje na wynajem

wróciliśmy do dawnego pomysłu, znaleźliśmy odpowiednie miejsce starą leśniczówkę z wielkim wiekowym dębem pośrodku, wyremontowaliśmy i zaczęliśmy przyjmować gości

fot. Anna Jasińska, Grzegorz Krawczyk

Basia: Jakie były najtrudniejsze momenty tworzenia tego miejsca?
Anna: Nie pamiętam trudnych momentów, remont był niełatwy, ale mieliśmy pomoc rodziny, poprzednich właścicieli i wizję sielanki za moment. Faktycznie sielanka trwa!

Basia: Co było dla Państwa szczególnie ważne przy tworzeniu tego miejsca?
Anna: Najważniejsze przy tworzeniu tego miejsca było sprofilowanie go by nie trafiały do nas przypadkowe osoby. Nie mamy żadnych reklam, nie ogłaszamy się nigdzie, nawet nie robimy pobytów voucherowych. Chcemy, by przyjechały do nas osoby, które same nas wybrały, takie się tu najlepiej czują. Ważne dla nas jest to, by panowała przyjazna, przytulna atmosfera, mamy jedynie 6 miejsc noclegowych, więc kameralność temu sprzyja.

Leśniczówka Na Skraju czasu. Agroturystyka niedaleko Częstochowy   Agroturytyka Na Skraju Czasu. Urlop w środku lasu

chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie spotkają się podobni do siebie ludzie i te spotkania od początku zaowocowały przyjaźniami

fot. Anna Jasińska, Grzegorz Krawczyk

Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie spotkają się podobni do siebie ludzie i te spotkania od początku zaowocowały przyjaźniami między samymi gośćmi oraz między nami a gośćmi również. Umawiamy się na wspólne wyjazdy do innych agroturystyk, a goście często rezerwują u nas kolejne turnusy w tym samym gronie, w którym poznali się tutaj. Na skraju czasu żyjemy w bańce społecznej, wydaje nam się, że świat jest dobry i zapełniony miłymi ludźmi. I niech tak zostanie.

Basia: Skąd pomysł na taki wystrój wnętrz?
Anna: Wystrój naszych wnętrz to swoisty eklektyzm, połączenie tego, co lubimy, a lubimy bardzo różne style od skandynawskiego minimalizmu, przez przytulne elementy boho po psychodeliczne durnostojki wyskakujące znienacka z kącika. Retromodern, vintage i modernrustic też się przewija.

Na skraju czasu - agroturystyka w środku lasu

prawdziwa wolność. Towar deficytowy. Tak samo, jak prawdziwa cisza i ciemność. Wszystko to u nas do wynajęcia. Cisza i spokój

fot. Anna Jasińska, Grzegorz Krawczyk

Basia: Jak Państwo chcą, by goście się tu czuli?
Anna: Chcielibyśmy, żeby nasi goście prawdziwie odpoczęli i nic nie musieli. Według mnie to największy komfort w życiu nic nie musieć. Prawdziwa wolność. Towar deficytowy. Tak samo, jak prawdziwa cisza i ciemność. Wszystko to u nas do wynajęcia. Cisza i spokój.

 

rozmawiała: Basia Hyjek

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE