Zobacz w portalu A&B!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Nowoczesne oświetlenie – trendy 2020

04 września '20

Nowoczesne oświetlenie — trendy 2020

Nadchodzi jesień, a z nią coraz dłuższe wieczory i coraz mniejsza ilość światła naturalnego. W tym czasie warto zadbać o dobrze dobrane oświetlenie, które nie tylko rozjaśni wnętrza naszych domu, nada im odpowiedniego klimatu, ale także podkreśli przestrzenie zewnętrzne! Jeśli szukacie interesujących propozycji, zapraszamy Was na przegląd najnowszych rozwiązań oświetleniowych.

stylowa przestrzeń

Ważnym elementem aranżacji wnętrz jest światło. To ono ma moc kształtowania przestrzeni, modelowania pomieszczenia i podkreślania tego, co warte zauważenia. W ofercie firmy Altavola Design do wyboru są nietuzinkowe lampy tworzące klimat w ekskluzywnych domach, przytulnych mieszkaniach, hotelach, kawiarniach i przestrzeniach biurowych. Pośród szerokiej oferty, uwagę przykuwają ledowe lampy z serii Billions o prostych formach geometrycznych abażurów i nowoczesnej technologii.

Lampa BILIONS © ALTAVOLA DESIGN

© ALTAVOLA DESIGN

zobacz więcej:
Świet(l)ne wzornictwo użytkowe przełamujące konwenanse!

 
podświetlenie z pomysłem

Co jeszcze można podkreślić światłem? Przestrzenie zewnętrzne, fragmenty budynków, elewacje domów, zabytkowe obiekty, ozdobne sufity. Lista jest długa, jednak jak wyróżnić się na tle innych iluminacji? Z odpowiedzią przychodzi firma Bergmen, która proponuje Neon Flex — rozwiązanie nawiązujące do klasycznych rur neonowych, pozwalające na swobodne wyginanie i niemal nieograniczone cięcie. Dodatkowym atutem jest szeroka paleta barw oraz odporność.

Podświetlenie z pomysłem — BERGMEN

© BERGMEN

zobacz więcej:
Podświetlenie z pomysłem

 
innowacyjne rozwiązania i oszczędność

Czy wiecie, że podczas projektowania oświetlenia, korzystając ze standardowych opraw oświetleniowych LED, zakłada się dla nich nadwyżkę mocy? Ma ona za zadanie zrekompensować naturalny ubytek strumienia świetlnego postępujący wraz z eksploatacją. Oszczędną innowację wprowadza SmartCLO od MILOO LIGHTING eliminując konieczność zakładania takiej nadwyżki, w efekcie zyskujemy zwrot inwestycji w system oświetleniowy!

Oświetlenie LED w technologii SmartCLO Galeria Bocheńska © MILOO LIGHTING

© MILOO LIGHTING

zobacz więcej:
Zaprojektuj efektywniej oświetlenie LED – technologia SmartCLO w oprawach MILOO LIGHTING

 
dopasowanie do architekury

Innowacyjne i ciekawe oświetlenie można stosować nie tylko we wnętrzach. Dobrym przykładem połączenia dizajnu a także nowoczesnej technologii mogą być lampy firmy Steinel wyposażone w precyzyjne czujniki ruchu i zmierzchu, które w szybki i łatwy sposób można wyregulować za pomocą aplikacji w telefonie. Za pomocą technologii bluetooth, można połączyć je w szeregi, tworząc dopasowane do architektury scenariusze oświetleniowe.

lampy solarne Steinel

© STEINEL

zobacz więcej:
W blasku nowoczesnych technologii – inteligentne oświetlenie zewnętrzne

 
nie tylko światło

Niektóre firmy oświetleniowe podążając za nowymi trendami i wymaganiami klientów, poszerzają swój asortyment. Pierwsze kroki w technologii SMART stawia firma ROSA, uzupełniając produkty o wyposażenie związane ze stacją ładowania pojazdów elektrycznych. Z tego połączenia powstała Karin LED EV, nowoczesna, ekologiczna i odporna na warunki atmosferyczne stacja o wysokich walorach estetycznych, dostępna w kilku kolorach.

Karin LED EV fot.: © ROSA

© ROSA

zobacz więcej:
2w1 – oświetlenie LED z inteligentną stacją ładowania pojazdów

 

skandynawski minimalizm

Jeśli poszukujecie trwałości wykonania oraz minimalistycznego i oszczędnego wzornictwa odpowiedzią mogą być produkty firmy Norlys specjalizującej się w oświetleniu zewnętrznym. W ofercie możecie znaleźć oprawy aluminiowe, antykorozyjne, których dizajn łączy w sobie skandynawską prostotę z nowoczesnością, która doskonale wpisze się w wiodące trendy architektury krajobrazu.

art. Asker 1311 ©Thor Raymond S Billbo © NORLYS

© NORLYS

zobacz więcej:
Minimalistyczny styl opraw zewnętrznych inspirowany Skandynawią

 


artykuł sponsorowany

Głos został już oddany

Pełna deska tarasowa perfekcyjnie imitująca drewno
Laminaty architektoniczne EASYDECOR – połączenie atrakcyjności z użytecznością
Schody strychowe i modułowe, wyłazy dachowe
INSPIRACJE