Zobacz w portalu A&B!
BIM Toolbox Paneltech – Paneltech inwestuje w technologię BIM!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Balkon jako sposób na korzystanie z wiosny

14 kwietnia '20

Kwarantanna i ograniczenia w przemieszczaniu spowodowały, że tarasy, balkony i ogródki przydomowe to właściwie jedyne miejsca, gdzie teraz możemy cieszyć się słoneczną pogodą i świeżym powietrzem. Żeby relaks był pełny, dobrze jest urządzić wygodną i efektownie wyglądającą przestrzeń. Przedstawiamy kilka inspirujących propozycji.

wygodne siedziska

Głównym elementem ogrodowej czy balkonowej aranżacji są siedziska. Jak wybrać odpowiednie? Ta decyzja powinna zależeć od miejsca na nie przeznaczone. Jeśli przestrzeń do zagospodarowania jest mała, radzimy zdecydować się na krzesła albo nieduże fotele. Zgrabne i lekkie, ale zapewniające wygodę siedziska oferują marki Dutchbone, Woood czy Orange Line. Na niedużym tarasie, czy działce znakomicie sprawdzą się również ławki, na których mogą usiąść dwie osoby. Takie projekty ma między innymi firma Woood.

 Jak urządzić
balkon? © BM Housing

© BM Housing

wielofunkcyjne stoliki

Komfortowego relaksu same siedziska jednak nie zagwarantują. Do tego są jeszcze potrzebne stoliki — najlepiej lekkie i łatwe do przestawiania. Takie, na których można postawić filiżankę kawy i szklankę wody oraz położyć telefon czy książkę, tak by zawsze były pod ręką. Kolekcja z Orange Line ma małe wymiary i rączkę na blacie, dzięki czemu bez wysiłku przeniesiemy stolik z tym, co na nich leży, w inne miejsce, podążając za przesuwającymi się promieniami popołudniowego słońca.

wytrzymałe materiały

Dokonując wyboru, warto zwrócić uwagę nie tylko na formę i funkcjonalność mebli, ale także na ich walory użytkowe, szczególnie na to, z czego zostały zrobione. Na zewnątrz dobrze sprawdzą się wysokiej jakości tworzywa sztuczne, którym nie zaszkodzi ani promieniowanie UV, ani deszcz. Odporne na czynniki atmosferyczne są również niektóre gatunki drewna, między innymi akacja.

naczynia Urban Nature
Culture © BM Housing

bambusowe naczynia

© BM Housing

bambusowe nakrycie stołu

Kiedy urządzimy już naszą przestrzeń do relaksu, piękna pogoda z pewnością skłoni domowników do zjedzenia posiłku na świeżym powietrzu. Warto wtedy pomyśleć o nakryciu stołu. Do tego celu można oczywiście wykorzystać codzienną, ceramiczną zastawę, ale odpowiedniejsze będą talerze, miski, miseczki i kubki, przeznaczone do użytku na zewnątrz, na przykład marki Urban Nature Culture. Naczynia te, zrobione z bambusa, nie ważą wiele, nie tłuką się ani nie wyszczerbiają i można je myć w zmywarce. Ozdobione kolorowymi ornamentami dodadzą optymistycznego, wiosennego akcentu w te trudne dni odizolowania.

 

oprac. red.

ilustracje udostępnione dzięki uprzejmości BM Housing

Głos został już oddany

Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Dachówki ceramiczne Röben – zawsze na czasie
AQUA – Stelaże podtynkowe i przyciski spłukujące
INSPIRACJE