NOWOŚĆ! Prawo w architekturze – przystępnie na portalu A&B
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Galeria sztuki w twoim domu – kilka pomysłów na aranżację ściany

29 czerwca '20

Czasem powieszenie plakatu lub obrazu wystarczy, żeby wzbogacić wnętrze pokoju. Warto jednak pokusić się o nieco większą kreatywność. Od dłuższego czasu obserwujemy nieprzemijający trend „wall gallery”. Z pomocą kilku wskazówek ścianę w swoim mieszkaniu można przekształcić w intrygujący i przede wszystkim piękny element dekoracyjny.

Pierwsze i najważniejsze  dekoracją ścian są nie tylko obrazy, plakaty i zdjęcia! Pamiętajmy o ozdobnych lustrach, kinkietach, zegarach, makatkach, kwietnikach. Stwórzmy odpowiednie tło, wykorzystując kolor farby lub tapetę. I zwróćmy uwagę, że elementy, które kiedyś pełniły funkcje użytkowe lamperie i boazerie zmieniają się w eleganckie sztukaterie i dekoracyjne panele. One także stają się elementem dekoracyjnych ścian.

nowinki, nowości, odkrycia

Choć wydaje się to praktycznie niemożliwe, na temat dekorowania ścian wciąż pojawia się wiele nowości. Efekt WOW! zagwarantują neony i ledony przedstawiające ulubiony aforyzm lub grafikę. Metalowe rzeźby oraz napisy i dekoracje 3D to propozycje bardziej tradycyjne, ale wciąż wprowadzające dekorację ściany na wyższy poziom. Bliżej Ci do natury? Postaw na sznurkowe makramy, które doskonale sprawdzą się we wnętrzach w stylu boho i tropikalnym.

Pomysły na urządzenie ściany w domu

dopasowane są nie tylko elementy graficzne, ale także ramki i odpowiedni układ wieszamy je na ścianach zgodnie ze specjalnie przygotowanym planem

© Westwing

trend alert: wall gallery

Koncepcja galerii ściennej to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy wciąż poszukują swojego stylu. To spójne zestawy grafik, plakatów i obrazów przygotowywane przez projektantów. Co istotne, dopasowane są nie tylko elementy graficzne, ale także ramki i odpowiedni układ wieszamy je na ścianach zgodnie ze specjalnie przygotowanym planem. Często uzupełniamy ją dodatkowymi elementami, takimi jak oświetlenie, zegary i półki.

odkrycie ostatnich miesięcy: skype wall

Wideokonferencje stały się obecnie nieodłącznym elementem naszej codzienności. To, co widać na ekranie, to nie tylko twarz, ale także coś, co mamy za sobą. Część osób występuje na tle biblioteczki, ale znakomita większość ma za sobą ścianę, a przyjemne tło w kadrze jest bardzo ważne. Mogą to być zdjęcia, kwiaty, plakaty. Pamiętajmy, że dobre otoczenie to klucz to sukcesu!


oprac. red. 

Głos został już oddany

IGP-DURA®one – system powlekania proszkowego
Dachówki na elewacji – trend w architekturze 2024
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
INSPIRACJE