„Jeśli zapomnę o sobie, nie powstanie dobry projekt”. Hanka Bajer w cyklu „10 pytań do architekta wnętrz”

14 grudnia '22

„10 pytań do architekta wnętrz” to cykl krótkich rozmów inspirowany serią „10 pytań do…”. Tym razem nasza uwaga zwrócona jest na architektów wnętrz. W dzisiejszym odcinku o swoim podejściu do projektowania opowiada Hanka Bajer

Hanka Bajerarchitektka wnętrz, która wraz z mężem prowadzi cenioną warszawską pracownię BajerSokół TeamKilka lat temu zrozumieliśmy, że siłą naszej pracowni jest autorskie podejście do projektowania. Wyraża się ono poprzez indywidualne podejście do każdego projektu. Wrażliwość na potrzeby naszych klientów i dbałość o każdy detal to kwintesencja naszej pracy — piszą o sobie projektanci studia.

1. Dom to dla mnie…

Najbliższa rodzina przyjaciele, zwierzęta. Tam, gdzie oni wszyscy są, tam jest mój dom. Dom to jedyne miejsce, gdzie bez obrzydzenia chodzę na bosaka.

2. Kluczem do udanego projektu wnętrza jest…

Słuchanie inwestora. Należy również się zastanowić, jeszcze przed przyjęciem projektu, czy mamy szansę na wspólną dobrą i miłą pracę.

3. Inspiracji szukam…

Banalne to pytanie, więc tak też odpowiem. Wszędzie.

4. We współpracy z inwestorem najważniejsze jest…

Słuchanie jego potrzeb, ale nie zapominanie, o sobie. Najważniejsza jest moja potrzeba, by dobrze się czuć we współpracy. Jeśli zapomnę o sobie, nie powstanie dobry projekt. To prosta droga do wypalenia i stracenia serca do tego, co się robi.

5. Mój ulubiony styl aranżacyjny to…

To, co widać na naszej stronie. Nie bawię się w nazywanie stylów. Projektuję współcześnie, tu i teraz, szukam, bawię się tym.

6. Najcenniejszy przedmiot w moim domu to…

Nie przywiązuję się do przedmiotów. Nie gromadzę, wyrzucam. Porządek i minimalna ilość rzeczy mnie uspakaja.

7. Najczęściej popełnianym błędem przy samodzielnym wystroju wnętrz jest…

W zasadzie to nie wiem. Nie mam kontaktu z wnętrzami projektowanymi samodzielnie. Nie bywam w takich wnętrzach i nie interesują mnie one. Na świecie jest tyle pięknych przestrzeni, że nie zawracam sobie głowy słabymi.

8. Mój ulubiony materiał to…

Lubię naturalne, szlachetnie materiały. Najbardziej te, które jeszcze są do odkrycia.

9. Trend, który chciałabym, aby już przeminął to…

Nie zastanawiam się nad tym. Projektuję w swojej estetyce. Do pracowni przychodzą inwestorzy, którzy chcą mieszkać w takich wnętrzach, jakie robimy. Jeśli przynoszą swoje pomysły, to jestem ich ciekawa i na nie otwarta. Przychodzą do nas mądrzy ludzie, którzy wiedzą, dlaczego nas wybrali. Nie narzucają głupot, tylko dzielą się swoimi potrzebami. My staramy się je realizować twórczo i z otwartą głową.

10. Chciałabym kiedyś zamieszkać w…

Nie chciałabym, tylko kiedyś zamieszkam, we Włoszech. Tylko jeszcze nie wiem do końca, kiedy to będzie.

Chcesz zobaczyć projekty autorstwa Hanki Bajer? Kliknij TUTAJ

Rozmawiała: KATARZYNA SZOSTAK

Głos został już oddany

DLA INSTALATORA
Bestsellery
SOLIS SYSTEM – zaproś słońce do swojego wnętrza!
Budujesz wymarzony dom? Postaw na nowoczesną instalację – smart home!
Holenderski design w Twoim domu