Zobacz w portalu A&B!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Pomysły na Miasto. UrbanLab szuka pomysłów na adaptację do zmian klimatu w Gdyni

31 sierpnia '20

Gdyńskie UrbanLab rozpoczęło nabór do drugiej edycji programu Pomysł na Miasto, w którym poszukiwane są pomysły na mikroinnowacje na rzecz adaptacji do zmian klimatu w mieście. Inicjatywa jednak nie kończy się na samych ideach — te o największym potencjale będą mogły zostać wdrożone i upowszechnione.

Pomysł na Miasto to, jak piszą organizatorzy, innowacyjne narzędzie partycypacji i tworzenia realnych procesów społecznej zmiany w Gdyni, które zbiera warte przetestowania i wdrożenia miejskie inicjatywy. W kolejnej już edycji programu poszukiwane są rozwiązania ukierunkowane na łagodzenie zmian klimatu i adaptację do nich. Rozwiązania, które promują współudział mieszkańców w działaniach, przyczyniając się tym samym do budowania poczucia sprawczości w lokalnych społecznościach.

Pomysł na Miasto to jedna z dwóch ścieżek inkubatora innowacji w ramach UrbanLab Gdynia, zapraszająca mieszkańców do udziału w dyskusji o rozwoju miasta i inicjowania zmian. Celem tych działań jest poszerzanie kompetencji i lepsze poznawanie potrzeb gdynian i gdynianek oraz tworzenie jeszcze bardziej efektywnych narzędzi współpracy w mieście.

Szukamy Pomysłów na Miasto, które odpowiedzą na wyzwania związane z adaptacją do zmiany klimatu. Propozycje mogą dotyczyć np. zieleni miejskiej, budowania świadomości wśród mieszkańców, czy działań na rzecz czystego powietrza. Zachęcamy do szerokiego spojrzenia na temat i zastanowienia się, jak można w ten projekt włączyć gdynian i gdynianki. Pomysły z największym potencjałem, wybrane przez komisję ekspercką, zostaną przetestowane i udostępnione do upowszechnienia — mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Łączna kwota przeznaczona na testowanie pomysłów to 90 tys. PLN Do testowania zostaną skierowane co najmniej trzy pomysły o najwyższym potencjale, pozostałe z najlepiej rokujących po opracowaniu zostaną udostępnione w otwartym katalogu dla innych miast zainteresowanych potencjalnym wdrożeniem. Z pomysłów będzie można skorzystać nieodpłatnie pod warunkiem przygotowania raportu z testowania i ewaluacji procesu.

Pomysły zgłaszać można do 19 października 2020 r. Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

 
oprac. red.

Głos został już oddany

IGP-DURA®one – system powlekania proszkowego
Dachówki na elewacji – trend w architekturze 2024
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
INSPIRACJE