reklama
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Terakota we wnętrzach. Powrót do natury

12 czerwca '20

Moda na terakotę powróciła. W dobie ekologii i zrównoważonego życia, jej naturalna surowość i piękny kolor ponownie gości w aranżacjach wnętrz.

Skąd ponowna popularność terakoty? Z powrotu do natury! Moda, żywność, transport — w wielu obszarach życia zwracamy się w kierunku tego, co dobre dla naszej planety. Ten trend nie omija także aranżacji wnętrz. Terakota nawiązuje do niego już swoją nazwą, terra znaczy ziemia. Lubimy ją za naturalne pochodzenie, rzemieślnicze metody produkcji i zdolność do pięknego „starzenia się” w duchu wabi-sabi. Mówiąc o powracającym trendzie na terakotę, rozpatrujemy go w dwóch aspektach: jako kolormateriał.

meble w kolorze
terakoty

kolor terakoty ociepli wnętrze

© WestwingNow

kojący kolor terakoty

Terakota należy do palety kolorów ziemi. Jej rozbielona czerwień, zawieszona pomiędzy brązem i oranżem intryguje. Jest zarazem delikatna i wyrazista. Jej wielkim atutem jest to, że przepięknie komponuje się z nieomal wszystkimi, rozbielonymi kolorami, a także z mocną czernią, szarością, brązem.

naczynia wykonane
z terakoty

terakota to także ciekawe, dizajnerskie naczynia

© WestwingNow

przyjazny materiał

Terakotę uzyskuje się poprzez odpowiednie wypalanie oczyszczonej gliny. Jest to więc materiał naturalny i przyjazny środowisku. Ponadto trwały i odporny na czynniki zewnętrze. I najważniejsze pięknie się starzejący. Wraz z upływem czasu, drobne uszkodzenia wzmacniają efekt naturalnego piękna. Wszystko to sprawia, że przedmioty wykonane z terakoty są unikalne.

 

oprac. red. 

Głos został już oddany

Guardian Sun®
Modułowe projekty świetlne od LumoLamp
Schody strychowe i modułowe, wyłazy dachowe
INSPIRACJE