Zobacz w portalu A&B!
BIM Toolbox Paneltech – Paneltech inwestuje w technologię BIM!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Warsztaty „Projektowanie bez barier”

13 sierpnia '19

TECHNONICOL Polska i Fundacja Polska Bez Barier zapraszają na ogólnopolski cykl warsztatów projektowania uniwersalnego „Projektowanie bez barier”.

Pierwsze spotkanie w cyklu odbędzie się 20 sierpnia br. w Warszawie, w Pawilonie Architektury Zodiak. Wydarzenie skierowane jest zarówno do architektów, jak i studentów kierunków projektowych — obecnych i przyszłych projektantów przestrzeni, budynków i przedmiotów codziennego użytku. W ramach bezpłatnych warsztatów uczestnicy będą mogli poznać świat osób z niepełnosprawnościami oraz zobaczyć, jak poprzez swoją pracę mogą ułatwić im poruszanie się po mieście, korzystanie z podstawowych usług i przedmiotów codziennego użytku.

Według Głównego Urzędu Statystycznego osoby z niepełnosprawnościami stanowią około dwunastu procent polskiego społeczeństwa. Jednak problemy z poruszaniem się po mieście i w budynkach oraz korzystaniem z podstawowych przedmiotów codziennego użytku ma dużo większa grupa ludzi — osoby poruszające się na wózkach, z niepełnosprawnością wzroku, słuchu lub intelektualną, ale także osoby starsze, osoby z małymi dziećmi i z wózkami dziecięcymi, osoby chore na otyłość, niskie lub bardzo wysokie oraz z czasowymi ograniczeniami ruchu, np. wspierające się kulami lub balkonikami. Każdy z nas może na pewnym etapie swojego życia wykazywać indywidualne potrzeby.

Mimo to przestrzeń publiczna, budynki czy przedmioty, z których na co dzień korzystamy, często są niedostosowane do potrzeb ich użytkowników. Rozwiązaniem tego problemu jest filozofia projektowania uniwersalnego, która początkowo odnosiła się jedynie do architektury, a obecnie polega na projektowaniu produktów i otoczenia w taki sposób, by każdy mógł z nich korzystać.

Zapisy

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Aby zapisać się na wydarzenie należy wysłać wiadomość na adres: slawek@polskabezbarier.org lub zgłosić się telefonicznie na numer: 510 675 814.

Zodiak Warszawski Pawilon Architektury, poziom -1
20.08.2019 r., w godzinach od 9:00 do 15:00.

Zodiak Warszawski Pawilon Architektury jest miejscem dostępnym dla osób poruszających się na wózkach.
W czasie trwania warsztatu dostępna będzie pętla indukcyjna. Prosimy o informację w razie potrzeby skorzystania z innych udogodnień np. tłumaczenie na Polski Język Migowy.

Więcej informacji na Facebooku.

 
oprac. red.

na podstawie informacji prasowej

Głos został już oddany

Materiał w architekturze — trendy 2024
Kompleksowe kosztorysy inwestorskie

TECTUS®
całkowicie ukryty system zawiasów

www.simonswerk.com
INSPIRACJE