Kliknij i zobacz jak w prosty sposób opublikować swój projekt w A&B
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Zagłosuj na najlepszy projekt dyplomowy!

26 stycznia '20


Zachęcamy do głosowania na najlepszy projekt dyplomowy — Nagrodę Publiczności ósmej edycji konkursu „Akademia A&B 2019”. Poniżej prezentujemy listę wszystkich 12 projektów biorących udział w konkursie. Głosować można tylko raz wyłącznie na jeden projekt w dniach 1031 stycznia br. Autor pracy, która zdobędzie największą liczbę głosów, otrzyma dyplom „Akademii A&B” oraz roczną prenumeratę miesięcznika „A&B”.

Projekty biorące udział w konkursie:

Eksperymentalna Strefa Wystawiennicza w Krakowie
[zobacz pełną prezentację projektu]

proj.: Katarzyna Kołpa-Żarowska

proj.: Katarzyna
Kołpa-Żarowska

liczba głosów: 104


„Eksperymentalna Strefa Wysta­wien­nicza — artystyczny start-up w Krakowie” to autorski projekt budynku i przestrzeni wspólnej o funkcji wystawienniczej, przeznaczonej na ekspozycje czasowe, wernisaże, prezentacje zbiorów kolekcjonerów i dzieł młodych artystów, a także organizację wydarzeń czy spotkań pasjonatów sztuki.


 

Inkubator detalu architektonicznego
[zobacz pełną prezentację projektu]

proj.: Szymon Buzuk

proj.: Szymon Buzuk

liczba głosów: 46


„Inkubator detalu architektonicznego” to kompleks dziewięciu kubatur, zwanych pawilonami, które znajdują się pod wspólnym dachem, tworząc przestrzenie warsztatowe prywatne, publiczne oraz półpubliczne, a także edukacyjne i gastronomiczne na kampusie Politechniki Rzeszowskiej.


 

Downtown ANDERSIA
[zobacz pełną prezentację projektu]

proj.: Mikołaj Zajda

proj.: Mikołaj Zajda

liczba głosów: 1747


„Dowtown ANDERSIA” to obiekt wysokościowy w centrum Poznania, łączący architekturę mieszkaniową, biurową, hotelową, rekreacyjną i komercyjną z przestrzeniami prywatnymi, półprywatnymi i publicznymi. Projekt bazuje na wielu analizach, uwzględnia wymagania planu zagospodarowania przestrzennego, decyzje o warunkach zabudowy oraz potrzebę rozwoju gospodarczego Poznania.


 

Centrum Uniwersytecki Park Historii Ziemi w Poznaniu
[zobacz pełną prezentację projektu]

proj.: Agata Gawron

proj.: Agata Gawron

liczba głosów: 8


Tematem pracy jest Centrum Uniwersytecki Park Historii Ziemi zlokalizowane przy ulicy Stefana Vrtela-Wierczyńskiego w Poznaniu, pomiędzy ulicami Zygmunta Szweykowskiego i Bogumiła Krygowskiego. Zadanie projektowe polegało na zaprojektowaniu muzeum, łącznie z opracowaniem planu funkcjonalno-użytkowego, oraz na przygotowaniu koncepcji budynku badawczo-hotelowego.


 

Zabudowa śródmiejska w Gliwicach
[zobacz pełną prezentację projektu]

proj.: Martyna Żak

proj.: Martyna Żak

liczba głosów: 8


Przedmiotem opracowania jest zabudowa śródmiejska (mieszkalno-usługowa) w Gliwicach, w obszarze ulic Orlickiego i Wybrzeże Wojska Polskiego (rzeka Kłodnica). Teren opracowania położony jest w pobliżu gliwickiej starówki. Podłużny kształt obszaru opracowania wyraźnie definiuje jego układ kompozycyjny w kierunku z południowego wschodu na północny zachód.


 

Archipelag pieszych miasteczek
[zobacz pełną prezentację projektu]

proj.: Anna Wawrzyniak

proj.: Anna Wawrzyniak

liczba głosów: 105


Tematem pracy jest rewitalizacja postkomunistycznych bloków z wielkiej płyty i przestrzeni między nimi na przykładzie miasta Jastrzębie-Zdrój. Interwencje zostały opracowane w czterech skalach: miasta, sąsiedztwa, bloku i mieszkania.


 

Grand Canyon Hotel
[zobacz pełną prezentację projektu]

proj.: Anita Tokarski

proj.: Anita Tokarski

liczba głosów: 1484


Głównym celem  projektu „Grand Canyon Hotel” jest ukazanie spójnej wizji architektonicznej hotelu w obrębie jednego z najwspanialszych cudów natury — Wielkiego Kanionu Kolorado. Jest to miejsce bardzo często odwiedzane przez turystów z różnych zakątków świata, dlatego też intencją prezentowanej koncepcji jest stworzenie w tym obszarze wyjątkowych przestrzeni pozwalających turystom na obcowanie z naturą w jej pierwotnym kształcie, które zapewnią im także niezapomniane wrażenia — jednak przy minimalnej ingerencji w walory przyrodnicze miejsca.


 

Świątynia ciszy
[zobacz pełną prezentację projektu]

proj.: Damian Granosik

proj.: Damian Granosik

liczba głosów: 97


Założenie „Świątyni ciszy” składa się z pięciu identycznych domków oraz wieży. Projekt został zlokalizowany w Bieszczadach w pobliżu Jeziora Solińskiego i jest propozycją na tymczasową ucieczkę od przytłaczających problemów współczesnego świata. Jest to miejsce usytuowane z dala od wielkich aglomeracji, wolne od zanieczyszczeń środowiska i technologii. Odosobnienie, które motywuje do wsłuchania się w ciszę i zadania pytań o istotę oraz sens naszego codziennego biegu, ilość czasu spędzanego w mediach społecznościowych czy zanieczyszczenie środowiska, jakie generujemy.


 

Wzgórza Krzesławickie – integracja
[zobacz pełną prezentację projektu]

proj.: Katarzyna Gilek, Justyna Janowiec

proj.: Katarzyna Gilek, Justyna Janowiec

liczba głosów: 16


Wzgórza Krzesławickie to potoczne określenie dużego obszaru mieszkaniowego położonego na obrzeżach Krakowa. Powstała w latach 1960–1980 zabudowa jest bardzo różnorodna — składa się z osiedla zabudowy wielorodzinnej, zespołu około sześciuset domów jednorodzinnych oraz z wielo­rodzinnej zabudowy deweloperskiej z końca lat 90. W samym centrum terenu znajdują się rozległe Ro­dzinne Ogródki Działkowe. W zakres obszaru na potrzeby przyszłych zmian włączono również trzy forty z XIX wieku. Celem projektu było przeprowadzenie kompleksowej rewitalizacji terenu i polepszenie środo­wiska życia mieszkańców.


 

Szkoła podstawowa i przedszkole w Żorach
[zobacz pełną prezentację projektu]

proj.: Magdalena Opania

proj.:
Magdalena Opania

liczba głosów: 12


Przedmiotem projektu jest szkoła podstawowa dwuciągowa wraz z przedszkolem. Budynek zlokalizowano przy skrzyżowaniu ulic Folwareckiej i Miłej w Żorach na Górnym Śląsku. Zespół ukształtowany jest w formie kompozycji geometrycznej złożonej z pięciu powtarzalnych bloków o planie prostokąta oraz koła będącego centrum całości. Miejsca styku koła i ortogonalnych elementów wyznaczają zmiany materiału użytego do kształtowania obrysu prostokreślnej bryły.


 

Muzeum Walki Polsko-Ukraińskiej
[zobacz pełną prezentację projektu]

proj.: Paulina Zwolak

proj.: Paulina Zwolak

liczba głosów: 183


Stworzona przestrzeń nie miała być tylko miejscem przechowywania wspomnień i dokumentowania wydarzeń, ale też komunikacji międzyludzkiej. Mamy tu do czynienia z muzeum partycypacyjnym, w którym uczestnik subiektywnie interpretuje i komentuje, przetwarza, kształtuje, poddaje się refleksji i wysnuwa wnioski. Wszystko to dzieje się poprzez inspirowanie i pobudzanie do samodzielnego myślenia, dzięki czemu przestrzeń nie jest formą skończoną, a pozostaje otwarta i zmienna w procesie percepcji.


 

Muzeum Motoryzacji w Krakowie
[zobacz pełną prezentację projektu]

proj.: Grzegorz Kula

proj.:
Grzegorz Kula

liczba głosów: 781


Przedmiotem pracy dyplomowej jest Muzeum Motoryzacji w Krakowie. Teren wybrany do opracowania znajduje się we wschodniej części miasta, w dzielnicy Czyżyny, w otoczeniu obiektów użyteczności publicznej (galeria handlowa, hala widowiskowa i obiekt targowo‑kongresowy) oraz zabudowy wielorodzinnej.


 

Głosowanie trwa do 31 stycznia 2020 roku. Zobacz obecne podsumowanie poniżej:

 

nazwa

liczba głosów

odsetek głosów

1. Downtown ANDERSIA

1747

38%

38%

2. Grand Canyon Hotel

1484

32%

32%

3. Muzeum Motoryzacji w Krakowie

781

17%

17%

4. Muzeum Walki Polsko-Ukraińskiej

183

4%

4%

5. Archipelag pieszych miasteczek

105

2%

2%

6. Eksperymentalna Strefa Wystawiennicza w Krakowie

104

2%

2%

7. Świątynia ciszy

97

2%

2%

8. Inkubator detalu architektonicznego

46

1%

1%

9. Wzgórza Krzesławickie – integracja

16

0%

0%

10. Szkoła podstawowa i przedszkole w Żorach

12

0%

0%

11. Centrum Uniwersytecki Park Historii Ziemi w Poznaniu

8

0%

0%

12. Zabudowa śródmiejska w Gliwicach

8

0%

0%

 

 

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE