Meble łazienkowe VIGOUR – design i jakość w parze z funkcjonalnością

5 pomysłów na aranżację domowego biura

25 sierpnia '20

Wielu z nas po zakończeniu wakacji będzie nadal pracować z domu. Powrót do pracy zdalnej może być impulsem do zmian w przestrzeni, które sprawią, że w domowym biurze poczujemy się jeszcze lepiej. Poniżej prezentujemy listę pięciu najczęściej spotykanych problemów aranżacyjnych i pomysłów na ich rozwiązanie.

Aranżacja domowego
biura

jasna aranżacja domowego biura

© WestwingNow

1. bałagan na biurku

Trudno oczekiwać otwartości umysłu, jeśli każdy dzień zaczynasz od znalezienia kawałka wolnej przestrzeni na biurku. Rozwiązaniem może być tablica kreatywna. To na nią w uporządkowany sposób przeniesiesz bałagan w dokumentach i inspiracjach. Już samo działanie pomoże nie tylko w posortowaniu dokumentów i pomysłów, ale także pozwoli nadać zadaniom odpowiedni priorytet.

2. gabinet źle prezentuje się na wideokonferencjach

Zagospodaruj ścianę za swoimi plecami. Najłatwiej stworzyć galerię pasujących do siebie obrazów, zdjęć i grafik. To, co najważniejsze, to wielkość galerii, która rozmiarem powinna idealnie wpisywać się w ekran komputera. Tak przygotowane tło będzie wspaniale prezentować twój wizerunek na telekonferencjach.

Aranżacja ściany nad
biurkiem  

dobrym pomysłem jest aranżacja ściany nad biurkiem

© WestwingNow

3. akcesoria biurowe nie wyglądają najlepiej

Kupuj takie akcesoria, które wyglądają jak dekoracje! Zszywacz, nożyczki, spinacze, stojak na przybory i systemy do segregowania i przechowywania dokumentów są na biurku niezbędne. Wszystkie one mogą być naprawdę interesujące, bo dizajnerskie akcesoria biurowe to obszar coraz chętniej eksplorowany przez projektantów. Drobne przedmioty, takie jak np. spinacze, trzymaj w ozdobnych szkatułkach. Dokumenty segreguj we wzorzystych organizerach. Bardzo modne są teraz dodatki w kolorze złota lub miedzi.

akcesoria na biurku

modne kolory to złoto i miedź

© WestwingNow

4. zmęczenie wzroku podczas pracy

Od czasu do czasu skupiaj wzrok na zieleni! Postaw w domowym biurze rośliny. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na kwiaty cięte, czy też doniczkowe — będą działać tak samo kojąco. Pamiętaj jednak o ich odpowiedniej oprawie. Współcześnie wazony i osłony na doniczki to prawdziwe małe dzieła sztuki, które doskonale odzwierciedlają aktualne trendy w dizajnie np. terakota, lastryko.

5. znużenie

Niezależnie od tego, czy pracujesz w biurze, czy w domu, pokaż światu swoje zainteresowania! Najprostszy i najmodniejszy ostatnio sposób to coffee table books, czyli pięknie wydane albumy z różnorodnych dziedzin — architektury, sztuki, mody, kulinariów. Dodaj do nich podpórki do książek o fantazyjnych kształtach, a twój regał stanie się prawdziwą kopalnią inspiracji!

 

oprac.: Dobrawa Bies

Głos został już oddany

Obiekt roku 2022 w systemach ALUPROF
Płyty elewacyjne [pictura] z włóknocementu - EQUITONE
BRUK-BET – Ekologiczne nawierzchnie brukowe
TRENDY [2022] - Podłogi, posadzki, wycieraczki systemowe, tarasy – trendy 2022