Zobacz w portalu A&B!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Konferencja „Kultura wartości. O wiarygodnej współpracy międzysektorowej”

11 marca '22

Już 14 marca w Krakowie odbędzie się wyjątkowa konferencja pod tytułem „Kultura wartości. O wiarygodnej współpracy międzysektorowej” zorganizowana przez Open Eyes Economy.

Czas spojrzeć na kulturę od drugiej strony. Nie zastanawiać się, jak przekształcić kulturę w gospodarkę, ale odwrotnie – jak gospodarkę uczynić częścią kultury — pisał profesor Jerzy Hausner w publikacji „Ile warta jest kultura?”

Konferencja skupiać się będzie na kwestii współpracy między rozmaitymi sektorami życia społecznego — publicznego, prywatnego i społecznego. Spotkanie będzie też okazją do prezentacji innowacyjnych projektów realizowanych w Małopolsce, w szczególności tych, które wdrażały elementy współpracy na linii biznesnauka. Organizatorzy chcą też poruszyć temat związany z organizacjami pozarządowymi, które oprócz działalności społecznej prowadzą również działalność gospodarczą, współpracując przy niej z uczelniami i przedsiębiorstwami oraz społecznością lokalną.

Do grona prelegentów konferencji zostali zaproszeni między innymi: Stanisław Mazur (Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie), Anita Antosz (AMS), Michał Madura (EDISINDA), Michał Badura (Skillspace), Alicja Kowalik (Fundacja Targ Pietruszkowy) czy Dominika Walec (Fundacja Wspierająca #OMGKRK).

Jaka jest rola instytucji kultury w kształtowaniu zaufania społecznego? Jak tę rolę wzmocnić? Ważnym punktem konferencji będzie rozmowa profesora Jerzego Hausnera z Krzysztofem Głuchowskim, Dyrektorem Teatru imienia Juliusza Słowackiego w Krakowie dotycząca roli wiarygodnej instytucji kultury w kształtowaniu zaufania społecznego. Także, w kontekście wydarzeń dotyczących krakowskiej kultury i prób jej podporządkowania. Instytucja Teatru Słowackiego jest instytucją partnerską czasopisma Architektura & Biznes.

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 14 marca 2022 roku w godzinach 11:30–15:30. Konferencja odbędzie się w wyjątkowym miejscu, Teatrze imienia Juliusza Słowackiego w Krakowie. Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale wcześniej należy się zarejestrować.

Więcej informacji na stronie oees.pl

Głos został już oddany

IGP-DURA®one – system powlekania proszkowego
Dachówki na elewacji – trend w architekturze 2024

TECTUS®
całkowicie ukryty system zawiasów

www.simonswerk.com
INSPIRACJE