Zobacz w portalu A&B!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Kultowe miejsca w Krakowie

11 marca '24

Myślicie, że znacie Kraków na wylot? To miasto to znacznie więcej niż Wawel i smok, Rynek i hejnał mariacki. O tym, jakie miejsca warto odwiedzić, będąc w Krakowie, opowiada Mateusz Zmyślony we vlogu o miastach — City Break for Advanced!

Mateusz Zmyślony, pionier marketingu miejsc w Polsce i dyrektor kreatywny kongresu Open Eyes Economy Summit, na łamach A&B snuł opowieści o polskich (i nie tylko) Wielomiastach. W nowym cyklu zabiera nas na wspólne spacery po najciekawszych zakamarkach europejskich miast, zachęcając przy tym do samodzielnego ich eksplorowania.

Kraków kultowy

W swojej wizualnej opowieści o mieście City Break for Advanced Zmyślony zabrał nas już do LublinaSzeczcina, a także w spacerowe części Krakowa

W drugim odcinku krakowskiej trylogii odkrywamy Kazimierz z jego licznymi sercami oraz Podgórze z kopcem legendarnego Kraka. Odwiedzimy plac Nowy, wokół którego kręci się kultowy, słynący z zapiekanek Okrąglak, dowiemy się, dokąd prowadzi tajemnicza szafa, zanurzymy się w najlepsze food trackowe rewiry. Dowiemy się też, co było game changerem w relacji Kazimierz — Podgórze, zobaczymy najmniejszą świątynię w mieście oraz fragmenty zachowanego muru getta. Zapraszamy na wyprawę po Krakowie!

 
Jeśli chcielibyście poczytać więcej o Krakowie, zachęcamy do artykułu Mateusza Zmyślonego: Krakowskie pięciomiasto

 
oprac.: Ola Kloc

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE