PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Korzystaj z darmowej wersji online
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Dwa światy: Bielsko-Biała

08 lipca '24

Przed nami kolejny odcinek vloga o miastach — City Break for Advanced — z Bielska-Białej! Jakie jego zakamarki odkryje przed nami tym razem Mateusz Zmyślony? 

Mateusz Zmyślony to pionier marketingu miejsc w Polsce i dyrektor kreatywny kongresu Open Eyes Economy Summit, który na łamach A&B opowiadał fascynujące historie o rozmaitych Wielomiastach. Tym razem w formie vlogów City Break for Advanced zabiera widzów i widzki na wspólne, wirtualne spacery po najciekawszych zakamarkach europejskich miast, podpowiadając, gdzie warto spędzić weekend lub całe wakacje.

mały Wiedeń?

W pierwszym odcinku poświęconym Bielsku-Białej Zmyślony opowiadał o historii miasta i jego szczególnej więzi z górami.

Zobacz więcejNajciekawsze miasto w Polsce? Bielsko-Biała!

W kolejnej części skupia się na Bielsku jako mieście stu przemysłów zamieszkiwanym przez niezwykle przedsiębiorczych i kreatywnych mieszkańców — pokazuje między innymi malownicze zakamarki wokół rynku z niezwykle fotogeniczną ulicą Schodową, zdradza także, dokąd prowadzi ulica Kręta.

Zmyślony dodaje też informacje o niezbędnym składniku miasta, czyli o sztuce — wspomina o bielskim BWA, kultowym Teatrze Lalek Banialuka (na jego nową siedzibę niedawno prowadzony był konkurs, jeśli chcecie wiedzieć, jak będzie wyglądać w przyszłości ten obiekt, zajrzyjcie tutaj), Studiu Filmów Rysunkowych znanym z produkcji „Reksia” czy „Bolka i Lolka” oraz o znaku naszych czasów, czyli futurystycznej bryle Cavatina Hall.

 

 
Jeśli chcielibyście poczytać więcej o Bielsku-Białej, zachęcamy do artykułu Mateusza Zmyślonego: Dwumiasto Bielsko-Biała

 
oprac.: Ola Kloc

Głos został już oddany

Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Dachówki ceramiczne Röben – zawsze na czasie
INSPIRACJE