Zobacz w portalu A&B!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

City break w Lublinie! Subiektywny przewodnik po mieście autorstwa Mateusza Zmyślonego

22 lutego '24

Szukacie pomysłu na miejski city break? Garść inspiracji przynosi nam Mateusz Zmyślony w nowym cyklu vlogów o miastach — City Break for Advanced!

Przez blisko dwa lata na łamach A&B Mateusz Zmyślony, pionier marketingu miejsc w Polsce i dyrektor kreatywny kongresu Open Eyes Economy Summit, zabierał nas w podróże po polskich (i nie tylko) Wielomiastach. W kolejnym cyklu jego wyprawy przybrały nową formę — wspólnych spacerów po europejskich miastach.

„łamanie miasta dla zaawansowanych”

Zmyślony pod koniec 2023 roku wyruszył w podróż po Europie swoim kamperem o wdzięcznej nazwie „Nomad”, skąd tworzy, jak sam mówi, wizualną opowieść po mieście, pełną interesujących miejsc i związanych z nimi historii okraszoną narracją prowadzącego.

Ambicją video przewodnika jest inspirować do podróży i zachęcać do późniejszego osobistego odkrywania „obejrzanych” miast w tak zwanym realu — tłumaczy pomysł Mateusz Zmyślony. — Na pewno vlog ten jest również ciekawostką dla samych mieszkańców odkrywanych miast — warto zobaczyć, jak nas subiektywnie widzą inni. W tym przypadku gospodarzem programu jest specyficzna osoba — z jednej strony wielki entuzjasta miast jako zjawiska społeczno-ekonomiczno-historyczno-urbanistyczno-architektonicznego. A skoro entuzjasta — to i opowieść o mieście będzie tu zazwyczaj entuzjastyczna — miasta mniej interesujące „Nomad” zamierza po prostu omijać. Z drugiej, być może ważniejszej jeszcze niż entuzjazm strony — wcielając się w rolę miejskiego przewodnika, zamierzam w pełni wykorzystać swoje profesjonalne doświadczenia: po napisaniu ponad stu strategii dla mnóstwa polskich miast i regionów, uznaję, że nadszedł czas by podzielić się z innymi wszystkim tym, co w tematyce miejskiej spiętrzyło się dotąd w mojej głowie — dodaje.

pierwszy przystanek — Lublin

Cykl vlogów City Break for Advanced inauguruje przewodnik po Lublinie. Jesteście ciekawi, co zobaczyć będąc w tym mieście? Jakie sekrety skrywa Lublin? Jak to się stało, że był średniowiecznym hubem luksusu? Czego się nie da opisać, a trzeba zobaczyć? Dlaczego warto wybrać się na Noc Kultury do Lublina? O tym wszystkim opowiada Mateusz Zmyślony:

 

Jeśli chcielibyście poczytać więcej o tym wyjątkowym mieście, zachęcamy do artykułu Mateusza Zmyślonego: Lublin. Fascynujący hub luksusu

 
oprac.: Ola Kloc

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE