okno zamknie się za 5

Letnie spacery z Gdyńskim Szlakiem Modernizmu

computer zapisz w ulubionych

Letnie spacery z Gdyńskim Szlakiem Modernizmu

30 lipca '20

Gdyński Szlak Modernizmu zaprasza na cykl letnich spacerów wokół modernistycznej architektury Gdyni. Wszystkich uczestników poprowadzą certyfikowani przewodnicy. Spacery odbędą się w każdą sobotę sierpnia o godzinie 14:00. Jest to dobra okazja, by poznać Gdynię od jej architektonicznej strony.

Sierpniowe spacery spod szyldu Gdyńskiego Szlaku Modernizmu będą odbywały się w każdą sobotę o godzinie 14:00. Wstęp jest wolny dla wszystkich chętnych. Start spacerów Gdynia InfoBox na ulicy Świętojańskiej 30.

Certyfikowani przewodnicy zabiorą uczestników dwiema trasami. Pierwsza z nich to „Modernistyczne śródmieście na styku miasta i portu”. Część pierwsza: InfoBox  Skwer Kościuszki Świętojańska Plac Kaszubski Portowa (fragment) Jana z Kolna Miejskie Hale Targowe Plac Konstytucji.

Druga trasa to „Modernistyczne śródmieście na styku miasta i portu”. Część druga: InfoBox Skwer Kościuszki Żeromskiego Pułaskiego  Waszyngtona Świętego Wojciecha Żeromskiego Świętego Piotra Portowa Węglowa  B. Chrzanowskiego.

W ramach atrakcji w czasie spacerów będą m.in. prezentowane materiały i fotografie archiwalne, a każdy uczestnik otrzyma mapkę spaceru z informacjami o trasie i architekturze. Odbędzie się również mini konkurszabawa na najlepsze fotografie w sierpniu. Laureaci zostaną nagrodzeni kompletem pamiątek oraz książką.

oprac. red. 

inne w kategorii "NEWS'Y"

W ostatnich dniach o pilchowickim moście na Dolnym Śląsku mówią wszyscy, a stało się to za sprawą najnowszej części [...]

Nowa Huta w Krakowie stała się inspiracją i głównym tematem 25. edycji Ogólnopolskiego Spotkania Studentów [...]

Już w najbliższy czwartek o godzinie 9:00 odbędzie się kolejny odcinek programu Pobudki realizowanego w ramach [...]

Głos został już oddany