Zobacz w portalu A&B!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Jak uzdrowić miasto? Filmowa relacja z MBA Kraków 2023

10 listopada '23

Godziny debat na scenie i poza nią, długie kuluarowe rozmowy, uroczyste gale wręczenia nagród i odznaczeń, wystawy, warsztaty, wspaniała atmosfera i hektolitry wypitej kawy! Tak w kilku słowach można podsumować tegoroczną edycję Międzynardowego Biennale Architektury w Krakowie. Emocje jeszcze nie opadły, a my już mamy dla Was kilka niespodzianek!

 

partnerami spotkania byli:

partnerzy

Za nami Międzynarodowe Biennale Architektury w Krakowie pod hasłem Recover (13-14 października br.), wydarzenie organizowane przez krakowski oddział SARP we współpracy z uczelniami — Wydziałem Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, Wydziałem Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Małopolską Okręgową Izbą Architektów RP, wydawnictwem Architektura & Biznes i Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki. Gospodarzem MBA było Miasto Kraków, a patronat honorowy wydarzeniu przyznało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałek Województwa Małopolskiego.

Na to dwudniowe święto architektury zarejestrowało się łącznie tysiąc pięćset osób (udział możliwy był stacjonarnie i online). W programie, obok czterech głównych paneli, czyli Miejskiego Okrągłego Stołu organizowanego przez Architekturę & Biznes, sesji „Odkrywanie Rzek” moderowanej przez Marcina Bratańca reprezentującego SARP Oddział Kraków, przygotowanego przez WA PK panelu „Miasto odporne w procesie transformacji” i sesji „Architektura sztuka społeczna”, za którą odpowiedzialny był Wydział Architektury i Sztuk Pięknych KAAFM, odbyło się wiele wystaw, wydarzeń towarzyszących, takich jak spacery, warsztaty SARP-U40, a nawet architektoniczny speed dating!

Wnioski z poszczególnych debat znajdziecie (już niedługo!) w grudniowym wydaniu A&B, tymczasem każdego dnia publikujemy dla Was krótkie wideorozmowy z uczestnikami MBA Kraków 2023. To jednak nie koniec dobrych wiadomości! Usiądźcie wygodnie i poczujcie atmosferę, jaka panowała na tegorocznym Biennale! Przed Wami MBA Kraków 2023 w pigułce!

 


TRANSMISJE SARP – LIVE Z MBA KRAKÓW 2023

Dzień 1 (13.X) - Retransmisja LIVE na YouTube

Dzień 2 (14.X) - Retransmisja LIVE na YouTube

 


Partnerami MBA Kraków 2023 byli:

Sponsor Główny

Sponsor Złoty

Sponsorzy

 
oprac.:
Ola Kloc

Głos został już oddany

Materiał w architekturze — trendy 2024
LS Dark — żaluzje zaciemniające

TECTUS®
całkowicie ukryty system zawiasów

www.simonswerk.com
INSPIRACJE