5 sposobów jak zorganizować wnętrze w stylu Hampton

Jak zaaranżować wnętrze w stylu Hampton? Czym tak właściwie jest ten styl i dlaczego zwraca coraz częściej naszą uwagę? Prezentujemy 5 rzeczy, które są konieczne przy tworzeniu tego wnętrza.

W serii „5 sposobów na wnętrze” prezentujemy kolejny po Mid-Century Modern styl, którym możecie się zainspirować, tworząc miejsce dla siebie. Styl Hampton wywodzi się z miejscowości Hamptons — turystycznej enklawy, do której od dawna przyjeżdżają nowojorczycy w poszukiwaniu spokoju. Hampton opiera się przede wszystkim na willowym charakterze z delikatną elegancją i luksusem. Ma odwoływać się do architektury kurortowej i dawać odpocząć.

1. stonowana kolorystyka i delikatne granaty

Tworząc w stylu Hampton, musi pamiętać o przede wszystkim rozbielonych wnętrzach — kolorystyka musi być jasna, najlepiej jasnoszara. Do tego wprowadzamy dodatkowy błękit, który nadaje spokojny, kurortowy charakter. Delikatne biele z błękitami to podstawa w tym stylu.

Istotne jest wygaszenie kolorów połączonych z błękitem

istotne jest wygaszenie kolorów połączonych z błękitem

© Pinterest

2. drewno albo parkiet

Niezależnie czy zdecydujemy się na dywan lub wykładzinę, w części wnętrza w stylu Hampton musimy postawić na drewno na podłodze. Drewniana podłoga pozwoli na nadanie przytulnego charakteru tej przestrzeni.

Drewniany parkiet to istotny element stylu

drewniany parkiet to istotny element stylu

© Pinterest

3. odpowiedni dobór dodatków, czyli rattan i wiklina

Większość mebli powinna być jasno-szara lub drewniana, ale nie zapominajmy o wykorzystaniu rattanu i wikliny. Te materiały wykorzystane w waszym wnętrzu nadadzą przestrzeni prawdziwie kurortowego charakteru, a przy okazji  posłużą przez wiele lat.

Rattan i wiklina świetnie nadadzą się do takiego wnętrza

rattan i wiklina świetnie nadadzą się do takiego wnętrza

© Pinterest

4. delikatne retro

Do stylu Hampton retro nie jest wymagane, a jego nadmiar mógłby zepsuć efekt. Wprowadzenie paru elementów przywołujących lub będących przedmiotami sprzed lat pozwoli nadać temu wnętrzu spokojnego charakteru — przywołujący wyobrażenie o odpoczywających nowojorczykach z poprzedniej epoki. Warto pamiętać by nie przesadzić.

Warto zdecydować się na dodatek retro

warto zdecydować się na dodatek retro

© Pinterest

5. otwarcie na przestrzeń

Styl Hampton to nie skandynawski minimalizm, jednak napychanie go nadmierną ilością rzeczy jest równie bezsensowne. Niech każdy przedmiot ma jakieś znaczenie. W stylu kurortowym istotne były okna, z których wychodziło się na przestronny taras. Odwołując się do stylu Hamtpon, znajdźcie trochę przestrzeni dla siebie i otwórzcie się na nią.

Otwarcie na przestrzenie to również dobry pomysł

otwarcie na przestrzenie to również dobry pomysł

© Pinterest

Pozostałe wpisy z serii „5 sposobów na wnętrze”:

5 sposobów jak zorganizować wnętrze w stylu Mid-Century Modern! (zobacz tutaj).

opracował Wiktor Bochenek

Pompy ciepła Buderus
DOMiTRENDY [DYWILAN]