Zobacz w portalu A&B!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Porozmawiajmy o jakości życia w miastach

30 września '19

W czwartek, 10 października br. odbędzie się konferencja „Better Urban Life. Warszawa i Zurych, dwie zmieniające się metropolie”.

Szybkie tempo urbanizacji prowadzi do licznych wyzwań, z którymi muszą zmierzyć się zarówno władze, urbaniści, architekci, jak i inwestorzy. Najleżą do nich: wzrost mobilności i zapotrzebowania energii, kwestie społeczne i środowiskowe, a także zmieniające się preferencje mieszkańców miast.

Zurych i Warszawa są najsilniejszymi centrami gospodarczymi swoich państw. Aby w pełni wykorzystywać potencjał miast, ich rozwój musi być przemyślany tak, aby jednocześnie nie szkodzić mieszkańcom i środowisku. Jaki kierunek należy obrać? Czy można wypracować wzorce lepszego życia w mieście?

Punktem wyjścia dla konferencji są dwa wyjątkowe projekty realizowane w Warszawie i Zurychu — VARSO Place, usytuowany w centrum Warszawy, który będzie najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej i szwajcarski ENSEMBLE, łączący w sobie dwa wieżowce i stadion.

Konferencja odbędzie się 10 października (czwartek) o godzinie 10.00 w Conference Center at The Tides przy ulicy Wioślarskiej 8 w Warszawie. Wśród prelegentów znajdą się między innymi profesor Ewa Kuryłowicz i Przemo Łukasik.

Więcej informacji oraz rejestracja dostępne są na stronie internetowej wydarzenia.

 
informacje od organizatorów

Głos został już oddany

Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Dachówki ceramiczne Röben – zawsze na czasie
AQUA – Stelaże podtynkowe i przyciski spłukujące
INSPIRACJE