Zobacz w portalu A&B!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Slow life na balkonie, czyli prywatna oaza

17 kwietnia '20

Chwila odprężenia na świeżym powietrzu bez wychodzenia z domu? Dobrze urządzony balkon, stanie się doskonałym odpowiednikiem salonu nie tylko w czasie pandemii.

Wystarczy kilka prostych trików, by zaaranżować balkon marzeń: stworzyć komfortowe miejsce na poranną kawę, popołudniową drzemkę i wieczorny relaks z najbliższymi.

ciekawa aranżacja balkonu

Balkon to w obecnym czasie przestrzeń, która pozwala nam na korzystanie z wiosennej aury bez obaw o zdrowie. Należy tylko nadać mu styl i akcenty kolorystyczne. Nawiązanie do aranżacji w domu pozwoli uzyskać wrażenie harmonii oraz spójnej kompozycji, ale nie jest to konieczne. Dodatki i zieleń będą kluczowymi elementami.

Aranżacja balkonu ©
9design     

meble balkonowe powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów

© 9design

uniwersalne rozwiązania i wytrzymałe materiały

Wybierając meble balkonowe postaw na sprawdzone, uniwersalne rozwiązania. Odpowiednie materiały, wysoka jakość oraz regularna pielęgnacja pozwolą Ci cieszyć się nimi przez wiele sezonów. Ekorattan, aluminium, tek a może polipropylen? Każdy z nich ma wiele zalet — wszystko zależy od naszych upodobań i potrzeb.

Aranżacja balkonu © 9design   Aranżacja balkonu © 9design

akcenty kolorystyczne ożywią przestrzeń

© 9design

zieleń redukująca stres

Piękna zieleń i kolorowe kwiaty to kwintesencja wiosennego balkonu. Na szczęście już niewielka ingerencja w balkonową roślinność wystarczy, aby nabrał on nowego charakteru. Zieleń to naturalne remedium na codzienny stres sprzyjające koncentracji, a w obecnej sytuacji namiastka kontaktu z naturą. Polecamy kwietniki, które efektownie rozmieszczają rośliny na różnych poziomach oraz wiszące doniczki.

nastrojowe oświetlenie na letnie wieczory

Aranżując balkon, warto zwrócić uwagę na oświetlenie. Nastrojowe świece to jedno, ale świetnym pomysłem okażą się girlandy żarówek lub zewnętrzna lampka o oryginalnej formie, która z pewnością uatrakcyjni balkonową aranżację.

 

oprac. red.

ilustracje udostępnione dzięki uprzejmości 9design

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE