Zobacz w portalu A&B!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

60. Krakowski Festiwal Filmowy. Zobaczcie Smoka Smoków!

05 czerwca '20

W zeszłą niedzielę wystartowała kolejna edycja Krakowskiego Festiwalu Filmowego, który w tym roku obchodzi swój 60. jubileusz. Ze względu na pandemię — wszystkie seanse, spotkania z twórcami i wydarzenia towarzyszące odbywają się online. W programie prezentowanych jest prawie 200 filmów z całego świata, w tym kilkadziesiąt premier, odbywa się ponad 60 spotkań z filmowcami, bohaterami i jurorami.

Mimo że festiwal dobiega końca — uroczysta gala odbędzie się w najbliższą sobotę 6 czerwca, nie została jeszcze wręczona nagroda. Już od 2013 roku co roku za jej projekt odpowiada Maciej Jurkowski‑Lukas — artysta, architekt, inżynier i dizajner. Do tworzenia filmowych rzeźb inspiruje go samo kino — zaglądanie, patrzenie, widzenie, obraz, dźwięk, wizja, magia.

Smok Smoków - nagorda Krakowskiego Festiwalu Filmowego

tegoroczną nagrodę Smoka Smoków za wkład w rozwój światowego filmu dokumentalnego otrzyma Péter Forgács

fot. Wojtek Dziedzic

Nagroda Smok Smoków jest przyznawana od roku 1998 przez Radę Programową Krakowskiej Fundacji Filmowej twórcom filmów dokumentalnych i animowanych, których twórczość miała znaczący wpływ na rozwój światowego kina w tych dziedzinach. Tegoroczną nagrodę Smoka Smoków za wkład w rozwój światowego filmu dokumentalnego otrzyma Péter Forgács — wybitny węgierski dokumentalista i światowej sławy artysta multimedialny.

oprac. red. 

Głos został już oddany

IGP-DURA®one – system powlekania proszkowego
Dachówki na elewacji – trend w architekturze 2024
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
INSPIRACJE