Konkurs „Najlepszy Dyplom ARCHITEKTURA”
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

MoMA – darmowe kursy online

16 kwietnia '20

Jeden z najbardziej wpływowych i liczących się ośrodków sztuki współczesnej na świecie ruszył na ratunek spragnionym wiedzy. Nie każdy odwiedził nowojorskie muzeum, ale na pewno większość o nim słyszała. Samo to powinno zachęcić do otwarcia komputera i zapisania się na zajęcia. Nowy semestr czas zacząć!

Do wyboru jest kilka kursów, każdy trwa od kilku do kilkunastu godzin. Nie bójcie się! Nie trzeba wszystkich słuchać od razu. Wszystkie wykłady dostępne są tutaj. Oferta muzeum wciąż się powiększa!


Fashion As Design

Czemu ubieramy się tak, jak się ubieramy? Skąd wzięły się poszczególne części naszego stroju i co one oznaczają? Jak różni się moda w poszczególnych częściach świata? Projektanci, historycy i producenci mody odpowiedzą na te pytania.


Seeing Through Photography

Dziennie ludzie produkują setki zdjęć. Instagram, Facebook to platformy, na które trafiają ujęcia – jak odróżnić to naprawdę wartościowe od całej reszty? Co tworzy dobre zdjęcie? Kurs o tym, że fotografia to nie tylko pstryknięcie spustu aparatu!

©MoMA


What Is Contemporary Art?

Sztuka współczesna wciąż podnosi niektórym ciśnienie, a innych pozostawia w oszołomieniu niezrozumienia. Czym jest sztuka współczesna? Kurs trwa 17 godzin, na pewno zakończycie go z nową wiedzą. Wykładowcami są architekci, artyści i dizajnerzy.


In the Studio: Abstract Post-War Painting

Pod lupę zostało wziętych siedmiu artystów z New York School m.in. Jackson Pollock i Mark Rothko. W czasie trwającego 27 godzin kursu poznamy ich techniki, proces twórczy, inspiracje.


Modern Art and Ideas

Wywiady z artystami, projektantami, kuratorami, dzięki który lepiej zrozumiecie sztukę przełomu XIX i XX wieku.

Głos został już oddany

IGP-DURA®one – system powlekania proszkowego
Dachówki na elewacji – trend w architekturze 2024
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
INSPIRACJE