Konkurs „Najlepszy Dyplom ARCHITEKTURA”
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Ron Arad gościem najnowszego webinaru AQINA TV

15 lipca '20

Już wkrótce odbędzie się kolejny webinar z cyklu AQINA TV poświęcony architekturze, architekturze wnętrz i designowi. Bohaterem najbliższego spotkania będzie Ron Arad, architekt pochodzący z Izraela, który projektuje m.in. dla Samsunga, Swarovskiego czy Fiata. Będzie to drugie spotkanie z cykl webinarów zatytułowanych „Very Small to Very Big”.

Ron Arada nie trzeba nikomu przedstawiać. Od ponad czterech dekad projektuje, zmieniając oblicze współczesnego designu. Projektował dla takich marek jak: Samsung, Alessi, Magis, Vitra, Swarovski, Fiat i Bombay Sapphire. Jego meble to swojego rodzaju dzieła sztuki, często o ciekawych, zdumiewających formach. Jedne z najbardziej kojarzonych jego dzieł to krzesła Raviolo i Voido dla Magis, wytworzone technologią formowania rotacyjnego. Ikoną designu stało się, plastikowe siedzisko T-Vac oparte na stalowej ramie, zaprojektowane dla marki Vitra. Jego dziełem jest także projekt Holon Design Muzeum w Izraelu.

Prace Rona Arada prezentowane były w muzeach i galeriach na całym świecie, w tym w nowojorskim Metropolitan Museum of Art i Powerhouse w Sydney. Podczas epidemii COVID artysta zainaugurował akcję „Smile for NHS” w Wielkiej Brytanii. W ramach niej maski nadrukowane portretami znanych artystów, w tym Picassa, Matisse'a i Dali, zaprojektowane przez Rona Arada założyły gwiazdy, w tym Stephen Fry, David Baddiel i Elizabeth Hurley. Głównym celem tej kampanii było zebranie pieniędzy na brytyjską służbę zdrowia, czyli National Health Service.

Z Ronem Aradem będzie się można spotkać online już 22 lipca, o godzinie 16:00 podczas kolejnego webinaru z cyklu AQINA TV. Link do rejestracji na najbliższe spotkanie tutaj

Cykl webinarów – spotkań on-line, z największymi gwiazdami ze świata architektury, architektury wnętrz i designu to nasz wkład w rozwój naszej branży. Spotkanie z Ronem Aradem to marzenie wielu architektów i projektantów, cieszę się, że nowa, pełna wyzwań rzeczywistość w erze COVID, przyniosła otwartość na spotkania w formie on-line. Zapraszam wszystkich serdecznie na najbliższe spotkanie z Ronem Aradem, który także dla mnie jest wielką osobistą inspiracją – mówi Marcin Zieliński, właściciel firmy AQINA, oferującej nowoczesne elementy aranżacji biur i innych wnętrz komercyjnych, najlepszych producentów z całego świata.

O pierwszym webinarze z cyklu pisaliśmy w tekście Webinar na Światowy Dzień Architektury. Spotkanie z Fokke Moerel z pracowni MVRDV.


oprac. red. 

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE