Zobacz w portalu A&B!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Tak, to już – „Można panikować” !

30 kwietnia '20

Widzieliście „Łowcę Androidów” Ridleya Scotta? Niektórzy właśnie tak wyobrażają sobie przyszłość w dobie globalnego ocieplenia. Już za miesiąc  1 czerwca obędzie się premiera najnowszego filmu twórcy „Smog Wars” Jonathana Ramseya zatytułowanego „Można panikować”.

Temat niestety aktualny, bo dotyczy zmian klimatycznych, które już od dobrych kilku lat pukają do naszych drzwi. Na razie jest przyjemnie gorąca wiosna, upalne lato, gorąca jesień, ciepła zima. Co jednak będzie dalej?

Głównym bohaterem i narratorem filmu jest prof. dr hab. Szymon Malinowski, fizyk atmosfery, specjalista z zakresu fizyki chmur i opadów oraz modelowania numerycznego procesów atmosferycznych. Dyrektor Instytutu Geofizyki Wydziału Fizyki UW.

W produkcji profesor zadaje szereg pytań, na które stara się znaleźć odpowiedź, m.in. jak zmienił się klimat w ciągu ostatnich 70 lat? Co czeka nas w najbliższej przyszłości i jak ją definiować?

Nie będziemy wam więcej zdradzać! Film warto i trzeba zobaczyć. Dostępny będzie od 1 do 7 czerwca w serwisie YouTube na kanale Ramsey United.

Więcej informacji o filmie znajdziecie na stronie Można panikować.
 

Zobaczcie zapowiedź filmu.


oprac. red. 

Głos został już oddany

IGP-DURA®one – system powlekania proszkowego
Dachówki na elewacji – trend w architekturze 2024
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
INSPIRACJE