BUDCUD

BUDCUD, od 2011 roku działający w Krakowie, prowadzą Mateusz Adamczyk i Agata Woźniczka. Nasze projekty to architektura współczesności. Już nazwa BUDCUD wskazuje na pola zainteresowań i naszą strategię projektową. To także nawiązanie do dynamicznych czasów wczesnego kapitalizmu w Polsce, kiedy nazwa firmy wskazywała pole jej działalności. „Bud-” jest więc od budowania, a „cud” to marzenie o lepszej rzeczywistości! Nazwa pracowni podpowiada, że nasza architektura to obietnica wielowątkowej podróży, nieformalnych zdarzeń i nieprzewidzianych aktywności.

BUDCUD tworzy różnorodne środowiska przestrzenne, gdzie referencji i kodów kultury jest dużo. Każdy projekt to nowy kolaż atmosfer i faktur; mikrokosmos na własnych zasadach.

Skala projektu nie jest dla nas istotna – żadna nie jest frustrująco za mała, ani przytłaczająco za duża. Pracujemy też w różnych ramach czasowych. Stworzenie przestrzeni tymczasowej jest tak samo ważne, jak realizacja na lata.

Od lat BUDCUD zdobywa nagrody w konkursach architektonicznych i urbanistycznych, daje wykłady na całym świecie, ale też angażuje się w prowadzenie warsztatów projektowych oraz konsultowanie strategii przestrzennych.

Architektura & Biznes – artykuły

INSPIRACJE