Oglądnij retransmisje LIVE z wiosennej edycji Festiwalu Otwartych Pracowni Architektonicznych 2024
Oglądnij LIVE-wideo z pracowni biorących udział w wiosennej edycji Festiwalu Otwartych Pracowni Architektonicznych 2024 YouTube A&B Facebook A&B Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych - wiosna 2024
 
timer
 
timer
 
timer
timer
WEŹ UDZIAŁ LIVE
DZISIAJ o 13.00
TRWA LIVE!
AFTERPARTY!
expand
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Bezpieczeństwo i dostępność obiektów użyteczności publicznej. Konferencja

25 lipca '23

 
4 września br. odbędzie się organizowana przez Szpital Uniwersytecki w Krakowie i Krakowską Akademię im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego konferencja poświęcona bezpieczeństwu i dostępności obiektów użyteczności publicznej. Tematem 1. części wydarzenia są szpitale. Wykład wprowadzający wygłosi profesora Ewa Kuryłowicz.

Konferencja będzie miała miejsce w auli A budynku Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (ul. Macieja Jakubowskiego 2, w godzinach od 10.00 do 14.00). Jej celem jest wprowadzenie w bieżącą problematykę zapewnienia dostępności budynków użyteczności publicznej dla osób ze szczególnymi potrzebami, z uwzględnieniem istotnej problematyki szpitali. Wydarzenie skierowane jest zarówno do architektów, projektantów i wykonawców, jak i do dyrektorów, służb technicznych szpitali z Polski południowej oraz służb inwestycyjnych.

Konferencja jest bezpłatna i otwarta, liczba miejsc jest jednak ograniczona, dlatego też obowiązuje kolejność zgłoszeń. Formularz zgłoszeniowy do pobrania na górze strony. Wypełnione zgłoszenia udziału w konferencji należy przesłać do 28 sierpnia br. na adres: konferencje@su.krakow.pl.

program konferencji

  • Marcin Jędrychowski — przywitanie gości
  • prof. Artur Jasiński — otwarcie konferencji
  • prof. Ewa Kuryłowicz — wykład wprowadzający: Człowiek jako podmiot architektury. Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie — Mahatma Gandhi.
  • mec. Małgorzata Maciantowicz, Aleksander Waszkielewicz (Fundacja Fronia)Zapewnienie dostępności obiektów osobom ze szczególnymi potrzebami — aspekty prawne: stan obecny i perspektywy.
  • dr Iwona BenekZapewnienie dostępności obiektów osobom ze szczególnymi potrzebami — dobre praktyki i nowe rozwiązania techniczne.
  • Tomasz Koźmiński, Sławomir Charmaj, Michał KrukDostępność szpitali z perspektywy audytora, szkoleniowca, ale także osoby z niepełnosprawnościami ruchu i wzroku. Systemy certyfikacji Inventum.
  • Dawid Odbierzychleb, Krzysztof Zając, Andrzej MigasEwakuacja osób ze specjalnymi potrzebami — EnSafe.One.
  • Urszula SzybowiczPrzedstawienie wyników ankiety ogólnopolskiego badania dostępności szpitali dla osób z ograniczoną mobilnością, rozpoczynającą kampanię „Wygrajmy dostępność” organizowaną przez Polską Federację Szpitali.
  • panel dyskusyjny, zamknięcie konferencji.

Więcej informacji na stronie organizatorów wydarzenia, Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

 
oprac.: Ola Kloc

Głos został już oddany

IGP-DURA®one – system powlekania proszkowego
Dachówki na elewacji – trend w architekturze 2024
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
INSPIRACJE