okno zamknie się za 5

Fabryka róż

computer zapisz w ulubionych

Fabryka róż

06 maja '19
Dane techniczne
Nazwa: „FABRYKA KOSMETYÓW Z KWIATÓW RÓŻY W CHINACH”
Autorzy: Marta Flak i Laila Shahen
Uczelnia: Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej
Semestr: 7, 2018/2019
Prowadzący: prof. dr. hab. inż. arch. Wojciech Bonenberg, Xia Wei

Projekt „Fabryki róż” w Chinach — firmy wytwarzającej produkty kosmetyczne z ekstratu kwiatów róży — autorstwa Marty Flak i Laili Shahen miał za zadanie zarówno jak najlepiej odzwierciedlać charakter firmy, jak i nawiązywać do długowiecznej tradycji w budownictwie chińskim.

Fabryka o powierzchni 5 700 m² podzielona została na trzy części — produkcyjną, biurową oraz showroom. Wysoka na 8 metrów hala produkcyjna składa się z trzech jednostek — magazynu przeznaczonego do pakowania, produkcji kremów do twarzy oraz produkcji mleczka do ciała.

elewacja południowa

elewacja południowa

© Marta Flak i Laila Shahen

Jak piszą autorki projektu, elewacja — poprzez wprowadzenie dekoracyjnego motywu — dosłownie nawiązuje do kwiatów róży. Ponadto, na rozległych tarasach studentki zaprojektowały „wiszące ogrody” z bogatą gamą różnorodnych gatunków roślin. Zdaniem autorek projektu — tarasy, które swoim kształtem przypominają uprawne pola ryżowe, można uznać za nawiązanie do chińskiej kultury i tradycji.

oprac. red.

na podstawie opisu autorskiego

inne w tej kategorii

Fundacja Miesa van der Rohe ogłosiła listę nominowanych do trzeciej edycji europejskiej nagrody dla młodych architektów [...]

„ASHka” autorstwa Mateusza Mioduszewskiego to projekt z pogranicza materiałoznawstwa i wzornictwa. Pomysł [...]

Studencki konkurs na reportaż o architekturze

Publikujemy kolejne studenckie prace wybrane w preselekcji w konkursie na reportaż prasowy o architekturze. Zapraszamy [...]

Głos został już oddany