Czy wieszak na pranie może być ładny?

Jesteśmy ekologiczni. Załóżmy też, że mamy czas i miejsce w domu, by rozłożyć tradycyjną suszarkę na pranie. Jaką wybrać, by była praktyczna i nie raziła zbyt banalnym wyglądem?

Suszarka na pranie to niezbędny element wyposażenia każdego domu. Jeśli z jakiegoś powodu nie decydujemy się na suszenie ubrań w bębnie elektrycznym, mamy do wyboru kilka rodzajów stojaków na pranie. Dostępne są konstrukcje w różnym kształcie i kolorze, stojące oraz mocowane do ściany lub sufitu, składane, rozsuwane i teleskopowe, metalowe, drewniane, albo też plastikowe.

Suszarka na pranie mocowana do sufitu        Drabinka do wieszania mocowana do ściany

Suszarka na pranie mocowana do sufitu oraz drabinka do wieszania mocowana do ściany

© Pinterest

W pospolitym wydaniu

Najbardziej typowe są łazienkowe suszarki sufitowe. To system linek lub prętów, które opuszcza się za pomocą sznurków. Nie jest to zbyt ładne rozwiązanie, ale niewątpliwie praktyczne. To wynalazek dla mieszkań niewielkich, w których stojąca suszarka stanowiłaby przeszkodę, zabierając zbyt dużo miejsca. Suszarkę sufitową najczęściej montuje się nad wanną, a więc nadmiar wody może spływać w bezpieczne miejsce.

Wieszak na drobne tkaniny        Wieszak mocowany do ściany

Wieszak z klipsami na drobne tkaniny oraz parasolowy, mocowany do ściany

© Pinterest

Do ściany możemy także przymocować konstrukcję w formie parasola. Jest ona stabilna i pomiestna. Jej zaletą jest także możliwość złożenia jej do kompaktowych rozmiarów. Na drobne rzeczy, takie jak bielizna czy niewielkie ręczniki posłuży nam wieszak z klipsami.

Suszarka stojąca na pranie        Wieszak na pranie w nowoczesnym wydaniu

Wieszaki na pranie w bardziej nowoczesnych wydaniach

© Pinterest

Odrobinę bardziej elegancko

Zdecydowanie estetyczniejszym rozwiązaniem będą wieszaki wolnostojące o nowoczesnych formach. Wykonane z metalowych rurek będą stabilne i nowoczesne. Niektóre z nich posiadają całkiem zgrabne, lekkie i miłe dla oka formy. Jedne posiadają druciki specjalnie do suszenia tkanin, a inne niczym stojak na odzież wierzchnią, są jedynie konstrukcją, na której opiera się tradycyjne wieszaki.

Drewniany wieszak stojący        Drewniany wieszak stojący

Drewniany wieszak stojący

© Pinterest

Designersko i nowocześnie

Forma wieszaka nie musi być rażąca i pospolita. Nowocześnie wyglądać będą wszelkie opływowe kształty, uproszczone oraz konstrukcje wykonane na przykład z materiału przezroczystego.

Drewniana konstrukcja na pranie