Zalej kawę wodą z kranu – baterie kuchenne z opcją wrzątku

Coraz modniejszy staje się system kuchenny, pozwalający korzystać z wrzącej wody prosto z kranu. Nie musimy wówczas posiadać czajnika, ani czekać na zagotowanie się w nim wody. Czy to wystarczające argumenty, aby zdecydować się na montaż takiej instalacji?

Bateria kuchenna z możliwością lania wrzątku        Bateria kuchenna z możliwością lania wrzątku

Baterie kuchenne z możliwością lania wrzątku

© Pinterest

Wygoda i częsty pobór energii…

Nowoczesne systemy łączą w sobie funkcje tradycyjnej baterii kuchennej oraz podgrzewacza wody. Dzieje się to poprzez bojler, montowany zwykle pod zlewem, który mieści w sobie kilka litrów wody. Jest ona tutaj podgrzewana do ponad 100°C, co niszczy drobnoustroje, a kolejno delikatnie schładzana w przewodach. Następnie systematycznie podgrzewany bojler, utrzymuje wodę w temperaturze bliskiej stu stopniom.

Wybierając więc odpowiednią opcję, woda wylewana z kranu jest wrzątkiem. Nadaje się do parzenia herbaty, kawy, albo pobrania jej do bezpośredniego gotowania produktów spożywczych.

Co więcej, po drodze poddana jest kilkustopniowemu procesowi filtracji. Dzięki temu jest oczyszczona, a poszczególne elementy instalacji nie są narażone na osadzanie się w nich kamienia.

System nie wymaga remontu, ani zmian w dotychczasowej instalacji wodnej. Bez wątpienia też zmieści się w niewielkiej szafce kuchennej.

Bateria kuchenna z możliwością lania wrzątku        Zestaw elementów składowych, dających możliwość pobierania wrzątku prosto z kranu

Zestaw elementów składowych, dających możliwość pobierania wrzątku prosto z kranu

© Pinterest

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Nie ma też obawy przed poparzeniem skóry, ponieważ bateria nie nagrzewa się, a system posiada blokadę uniemożliwiającą przypadkowe uruchomienie. Aby wrząca woda przepływała bez konieczności trzymania przycisku, należy ustawić go w odpowiedniej pozycji.

Współczesny design

Mamy możliwość zamontowania urządzenia w dwóch opcjach – ze wspólnym kranem, bądź dwoma oddzielnymi, służącymi do pobierania zimnej i ciepłej wody oraz osobno wrzątku. Same baterie mają nowoczesny, elegancki design, i niewiele różnią się od standardowych rozwiązań.

Kran z możliwością lania wrzątku        Tradycyjny sposób gotowania wody

Kran z możliwością lania wrzątku oraz tradycyjny sposób gotowania wody

© Pinterest

Czy warto zdecydować się na baterię kuchenną z wrzątkiem?

Argument za jest taki, że użytkownicy elektrycznych, bądź tradycyjnych czajników wielokrotnie włączają go w celu zagotowania wody, po czym zapominając o własnych planach, nie wykorzystują jej. Zapominalscy więc mogą rzeczywiście ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie. System ten może sprawdzić się też w miejscach typu restauracje lub pomieszczenia socjalne w dużych biurach. W mieszkaniu służącym jednej osobie może okazać się to jednak nadużywanie energii elektrycznej.

Jeśli więc nie lubisz czekać, często korzystasz z wrzącej wody, preferujesz wygodę i ponad wszystko cenisz sobie designerskie nowinki, będzie to odpowiednia propozycja dla Ciebie.

Opracowanie: Liwia Sus

Nowoczesne rozwiązania klimatyzacyjne i wentylacyjne LG
Pompy ciepła Neoheat – ekologiczne ogrzewanie, chłodzenie i podgrzewanie ciepłej wody
Pompy ciepła Neoheat – ekologiczne ogrzewanie, chłodzenie i podgrzewanie ciepłej wody
Energooszczędne klimatyzatory Heiko - ogrzewaj i schładzaj swoje mieszkanie lub biuro