Zobacz w portalu A&B!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

WEJDŹ — OTWARTE!

03 maja '19

Zapraszamy na trzecią już edycję krakowskiego Festiwalu Otwarte Mieszkania. W dwa majowe weekendy (11–12 oraz 18–19 maja) zajrzeć będzie można do ponad trzydziestu wyjątkowych wnętrz.

[informacje od organizatorów]

Komplet mebli z lat 30. XX wieku, kuchenne kafle w baloniki, kolekcja plakatów z lat 80., zielony taras z widokiem na Podgórze i wiele innych — to wszystko kryją w sobie wnętrza udostępniane podczas kolejnej edycji krakowskiego Festiwalu Otwarte Mieszkania, który odbędzie się w dniach 11–12 oraz 18–19 maja br.

Festiwal Otwarte Mieszkania już po raz trzeci otwiera drzwi ponad trzydziestu niedostępnych na co dzień krakowskich wnętrz. W dwa majowe weekendy organizatorzy zapraszają do zwiedzania wyjątkowych przestrzeni: prywatnych mieszkań i domów, pracowni artystycznych oraz ciekawie zaprojektowanych lokali użytkowych, które zostaną udostępnione specjalnie na czas festiwalu. W tym roku zobaczyć będzie można między innymi: mieszkanie Justyny Kuski i Maćka Jeżyka (ONI studio) na osiedlu Widok, opisanym przez Beatę Chomątowską w książce „Betonia”, eklektyczne mieszkanie architekta Wojciecha Nowaka oraz pracownię malarską Anny Karpowicz-Westner i Katarzyny Karpowicz na staromiejskim poddaszu.

Po każdym wnętrzu uczestników oprowadzą właściciele lub projektanci, nierzadko opowiadając o życiu codziennym w danej przestrzeni oraz o procesie jej urządzania. Zwiedzanie odbywa się w kameralnej atmosferze, sprzyjającej rozmowom — nie tylko na temat wystroju wnętrz, dizajnu czy architektury. Na uczestników czekają ponadto liczne wydarzenia towarzyszące, w tym wykłady i warsztaty z dziedzin: projektowania, konserwacji zabytków czy wystroju wnętrz. Dzięki nim festiwal ma także wymiar edukacyjny i stanowi platformę do nawiązywania kontaktów branżowych.

Nie zabraknie też bardzo oryginalnych propozycji: chętni będą mogli wziąć udział w spacerze po dachach Kazimierza, posłuchać improwizacji muzycznej inspirowanej konkretnym wnętrzem oraz zostawić swój ślad na mapie sentymentalnej Krakowa. Część z wydarzeń odbędzie się w Centrum Festiwalowym w Kamienicy Szołayskich — oddziale Muzeum Narodowego, przy placu Szczepańskim.

W przypadku części lokalizacji oraz wydarzeń towarzyszących obowiązywać będzie rejestracja dostępna na kilka dni przed festiwalem. Szczegółowy program wydarzenia pojawi się najpóźniej tydzień przed festiwalem.

Więcej infromacji na stronie internetowej festiwalu.

Ilustracje dzięki uprzejmości organizatorów Festiwalu Otwarte Mieszkania w Krakowie

Głos został już oddany

Materiał w architekturze — trendy 2024
LS Dark — żaluzje zaciemniające
INSPIRACJE