Kliknij i zobacz jak w prosty sposób opublikować swój projekt w A&B
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Wybierz Nagrodę Publiczności w konkursie „Łobzów Courtyard” [część 1]

13 lutego '24

Część I głosowania na Nagrodę Publiczności — w ramach konkursu „Łobzów Courtyard”

Zachęcamy do głosowania na Nagrodę Publiczności — najlepszy projekt zgłoszony na międzynarodowy konkursŁobzów Courtyard”. Konkurs organizowany był przez Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej i dotyczył opracowania koncepcji architektoniczno–urbanistycznej wielofunkcyjnego budynku dydaktycznego dla Wydziału Architektury PK przy ulicy Podchorążych w Krakowie. Wyjątkowo z powodu dużej ilości prac (68), głosowanie podzieliliśmy alfabetycznie na dwie równe części w celu umożliwienia zapoznania się z merytoryką prezentowanych prac i oddania na nie głosu. Obie części głosowania stanowią jedną całość, a wyniki zostaną przez nas podsumowane. W każdej części oddać można jeden głos. Głosowanie trwa od 13 lutego do 17 marca 2024 roku do godz. 23:59*. Autorka, autor lub autorzy pracy z największą liczbą głosów otrzymają dyplom i roczną prenumeratę miesięcznika „A&B”.

Celem studenckiego konkursu było zaproponowanie nowego budynku dla Wydziału Architektury w Krakowie, wpisującego się w otoczenie parku, który umożliwiłby organizację wykładów i wystaw, stworzyłby nowe możliwości spędzania czasu między zajęciami, a także oferowałby przestrzenie, w których studenci mogliby wspólnie rozwijać swoje zainteresowania architektoniczne.

Do konkursu zakwalifikowano 68 projektów, które oceniało jury w składzie: prof. Andrzej Szarata (rektor Politechniki Krakowskiej), dr Łukasz Stożek, prof. PK (pełnomocnik dziekana ds. konkursów studenckich), prof. Kazu Blumfeld Hanada (werkstatt blumfeld _bau / kunst), Tonje Værdal Frydenlund (Snøhetta), Marek Kaszyński (MPOIA), Magdalena Buczyńska-Zapała (SARP oddział Kraków), Weronika Kowalska (przedstawicielka Samorządu Studenckiego Wydziału Architektury PK), dr Małgorzata Hryniewicz (sekretarza konkursu).

Jury postanowiło przyznać trzy nagrody główne, trzy wyróżnienia oraz nagrodę specjalną. Wyniki konkursu możecie poznać w dziale Konkursy na naszym portalu.

Teraz my zapraszam Was do wyboru swojej ulubionej pracy w głosowaniu na Nagrodę Publiczności. W plebiscycie bierze udział 68 projektów, które zostały zgłoszone do międzynarodowego konkursu „Łobzów Courtyard”. Ze względu na dużą ilość prac, konkurs został podzielony alfabetycznie na dwie części.

autorzy cz.1  autorzy cz.2
  1. Aleksandra Barańska, Kacper Ciszewski,
  2. Marta Barglik,
  3. Dominika Bekier, Aleksandra Hamala,
  4. Zuzanna Biernacka,
  5. Wiktoria Boroń, Angelika Kukla, Wiktoria Chłopek,
  6. Beata Brzezińska-Kołodziejska,
  7. Amelia Buda,
  8. Katarzyna Butor,
  9. Alicja Bużek,
  10. Magdalena Chruściel,
  11. Martyna Czekańska,
  12. Zuzanna Czop,
  13. Jakub Dziura,
  14. Karolina Filapek, Zuzanna Fira,
  15. Łukasz Frąc, Kinga Gałązka, Paulina Zaradna, Anna Śmiałkowska,
  16. Kamil Gnacek,
  17. Jagoda Gołdasz, Natalia Duszkiewicz, Kacper Burek, Natalia Bednarz,
  18. Julia Gonet,
  19. Mateusz Gral, Łukasz Duda, Michał Głąb, Kamil Greńczak,
  20. Piotr Hańderek,
  21. Łukasz Krężelok, Anna Wcisło, Miłosz Sadowski,
  22. Zuzanna Krzywda,
  23. Monika Kubisz
  24. Wiktor Kucharski,
  25. Patrycja Kulon,
  26. Michalina Kupiec, Gabriela Palasz,
  27. Karolina Kuzia,
  28. Zuzanna Łomzik,
  29. Robert Machura,
  30. Izabela Maciaś,
  31. Maite Etxebarria Delgado,
  32. Jakub Masłowski,
  33. Laura Mazur, Nikola Mucha, Dagmara Robak, Małgorzata Mikler,
  34. Piotr Mazur,
  1. Szymon Misiak, Olga Zaremba,
  2. Muddy Carla Andreu,
  3. Lucia Murinova,
  4. Oliwia Musiał,
  5. Kinga Niebieszczańska, Sylwia Nykaza, Julia Podraza, Natalia Toczek,
  6. Renata Nogala,
  7. Joanna Nowak,
  8. Natalia Nowak,
  9. Pablo Nicolas Campanario Luque,
  10. Milena Paniak,
  11. Aleksandra Pękala,
  12. Karolina Pietrzkiewicz,
  13. Julia Pietrzyk,
  14. Artur Piwowarczyk,
  15. Julia Pławecka,
  16. Marta Pławecka, Katarzyna Smyrdek, Joanna Skruch, Weronika Siorek,
  17. Barbara Prejznar,
  18. Aleksandra Pytko,
  19. Patrycja Rejdych,
  20. Natalia Rodak,
  21. Rufino Maria del Pilar Canterla, Rodriguez Leo Dominguez, Rufian Patricia Garcia,
  22. Andrea Snopkova,
  23. Maja Sobczak-Rzewnicka,
  24. Natalia Spaczyńska,
  25. Eliza Starula, Jakub Miśniakiewicz, Olga Strejczek, Sara Florek,
  26. Zofia Staszel, Sara Bujakowska,
  27. Julia Stępska,
  28. Katarzyna Sułkowska,
  29. Aleksandra Walczak,
  30. Paweł Witkowski, Filip Pielot,
  31. Miłosz Wojtyga,
  32. Marta Wolanin,
  33. Adela Wójcicka,
  34. Kacper Żak, Marta Szleper, Patryk Tatara, Jakub Srogosz

 

Lista nazwisk została podana przez organizatora konkursu Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej.

cz. 1 prac biorących udział w głosowaniu

proj.: Aleksandra Barańska, Kacper Ciszewski
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Praca konkursowa autorstwa zespołu: Aleksandra Barańska, Kacper Ciszewski

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 434


 

proj.: Marta Barglik
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Praca konkursowa Marty Barglik

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 58


 

proj.: Dominika Bekier, Aleksandra Hamala
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Praca konkursowa autorstwa zespołu: Dominika Bekier, Aleksandra Hamala

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 226


 

proj.: Zuzanna Biernacka
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Praca konkursowa Zuzanna Biernacka

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 13


  

proj.: Wiktoria Boroń, Angelika Kukla, Wiktoria Chłopek
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt zespołu: Wiktoria Boroń, Angelika Kukla, Wiktoria Chłopek

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 212


 

proj.: Beata Brzezińska-Kołodziejska
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Praca konkursowa Beaty Brzezińska-Kołodziejskiej

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 3


 

proj.: Amelia Buda
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt konkursowy autorstwa Amelii Budy

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 81


  

proj.: Katarzyna Butor
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Praca konkursowa Katarzyny Butor

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 1


 

proj.: Alicja Bużek
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Praca konkursowa projektu Alicji Bużek

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 1


  

proj.: Magdalena Chruściel
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Praca konkursowa projektu Magdaleny Chruściel

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 2


 

proj.: Martyna Czekańska
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt konkursowy autorstwa Martyny Czekańskiej

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 3


  

proj.: Zuzanna Czop
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt konkursowy Zuzanny Czop

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 4


  

proj.: Jakub Dziura
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt autorstwa Jakuba Dziury

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 4


 

proj.: Karolina Filapek, Zuzanna Fira
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt konkursowy zespołu: Karolina Filapek, Zuzanna Fira

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 165


 

proj.: Łukasz Frąc, Kinga Gałązka, Paulina Zaradna, Anna Śmiałkowska
Wydział Architektury Politechniki Śląskiej

raca konkursowa zespołu: Łukasz Frąc, Kinga Gałązka, Paulina Zaradna, Anna Śmiałkowska

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 19


  

proj.: Kamil Gnacek
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt autorstwa Kamila Gnacka

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 2


  

proj.: Jagoda Gołdasz, Natalia Duszkiewicz, Kacper Burek, Natalia Bednarz
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt zespołu: Jagoda Gołdasz, Natalia Duszkiewicz, Kacper Burek, Natalia Bednarz

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 7


 

proj.: Julia Gonet
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt autorstwa Julii Gonet

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 72


 

proj.: Mateusz Gral, Łukasz Duda, Michał Głąb, Kamil Greńczak
Wydział Architektury Politechniki Śląskiej

Projekt zespołu: Mateusz Gral, Łukasz Duda, Michał Głąb, Kamil Greńczak

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 9


  

proj.: Piotr Hańderek
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

 Projekt autorstwa Piotra Hańderka

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 15


  

proj.: Łukasz Krężelok, Anna Wcisło, Miłosz Sadowski
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt zespołu: Łukasz Krężelok, Anna Wcisło, Miłosz Sadowski

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 8


   

proj.: Zuzanna Krzywda
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt autorstwa Zuzanny Krzywdy

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 21


    

proj.: Monika Kubisz
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt autorstwa Moniki Kubisz

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 14


  

proj.: Wiktor Kucharski
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt autorstwa Wiktora Kucharskiego

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 6


  

proj.: Patrycja Kulon
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt autorstwa Patrycji Kulon

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 7


  

proj.: Michalina Kupiec, Gabriela Palasz
Wydział Architektury Politechniki Śląskiej

Projekt zespołu: Michalina Kupiec, Gabriela Palasz

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 479


 

proj.: Karolina Kuzia
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt autorstwa Karoliny Kuzi

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 7


   

proj.: Zuzanna Łomzik
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt autorstwa Zuzanny Łomzik

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 9


   

proj.: Robert Machura
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt autorstwa Roberta Machury

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 22


    

proj.: Izabela Maciaś
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt autorstwa Izabeli Maciaś

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 9


 

proj.: Maite Etxebarria Delgado
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt autorstwa Maite Etxebarria Delgado

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 7


  

proj.: Jakub Masłowski
Wydział Architektury Politechniki Białostockiej

Projekt autorstwa Jakuba Masłowskiego

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 523


  

proj.: Laura Mazur, Nikola Mucha, Dagmara Robak, Małgorzata Mikler
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt zespołu: Laura Mazur, Nikola Mucha, Dagmara Robak, Małgorzata Mikler

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 2


   

proj.: Piotr Mazur
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt autorstwa Piotra Mazura

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 6


 

Przejdź do drugiej części głosowania

 

* Głosowanie trwa do 17 marca 2024 roku do godziny 23:59. Obie części głosowania stanowią jedną całość, a wyniki zostaną przez nas podsumowane. W każdej części oddać można jeden głos na jedną pracę  biorącą udział w głosowaniu o Nagrodę Publiczności. System umożliwia oddanie większej liczby głosów z tego samego IP, aby umożliwić głosowanie wielu osób z tej samej sieci, np. akademickiej, pracowni architektonicznej itp. Dopuszczalna liczba głosów z jednego IP wynosi 11. W przypadku oddania większej liczby głosów przez jedną osobę (poprzez czyszczenie cookies, zmianę lokalizacji IP, odcisków przeglądarek i sesji lub używanie botów) będzie to skutkowało unieważnieniem takich głosów. W celu sprawdzenia poprawności mechanizmu głosowania każda praca otrzymała od Redakcji A&B jeden głos kontrolny.

UWAGA: System zlicza wszystkie głosy. Po zakończeniu głosowania wszystkie głosy dla każdej z prac zostaną sprawdzone pod kątem naruszeń regulaminu i unieważnione, jeśli ten regulamin naruszyły. Prawidłowa liczba oddanych głosów zostanie podana do wiadomości publicznej po sprawdzeniu logów serwera w momencie publikacji wyników głosowania.


Zobacz obecne podsumowanie poniżej:

  

Wyniki głosowania (pierwsza pula prac):

nazwa

liczba głosów

odsetek głosów

1. Jakub Masłowski

523

21%

21%

2. Michalina Kupiec Gabriela Palasz

479

20%

20%

3. Aleksandra Barańska i Kacper Ciszewski

434

18%

18%

4. Dominika Bekier i Aleksandra Hamala

226

9%

9%

5. Wiktoria Boroń Angelika Kukla Wiktoria Chłopek

212

9%

9%

6. Karolina Filapek Zuzanna Fira

165

7%

7%

7. Amelia Buda

81

3%

3%

8. Julia Gonet

72

3%

3%

9. Marta Barglik

58

2%

2%

10. Robert Machura

22

1%

1%

11. Zuzanna Krzywda

21

1%

1%

12. Łukasz Frąc Kinga Gałązka Paulina Zaradna Anna Śmiałkowska

19

1%

1%

13. Piotr Hańderek

15

1%

1%

14. Monika Kubisz

14

1%

1%

15. Zuzanna Biernacka

13

1%

1%

16. Mateusz Gral Łukasz Duda Michał Głąb Kamil Greńczak

9

0%

0%

17. Izabela Maciaś

9

0%

0%

18. Zuzanna Łomzik

9

0%

0%

19. Łukasz Krężelok Anna Wcisło Miłosz Sadowski

8

0%

0%

20. Karolina Kuzia

7

0%

0%

21. Patrycja Kulon

7

0%

0%

22. Jagoda Gołdasz Natalia Duszkiewicz Kacper Burek Natalia Bednarz

7

0%

0%

23. Maite Etxebarria Delgado

7

0%

0%

24. Piotr Mazur

6

0%

0%

25. Wiktor Kucharski

6

0%

0%

26. Zuzanna Czop

4

0%

0%

27. Jakub Dziura

4

0%

0%

28. Beata Brzezińska-Kołodziejska

3

0%

0%

29. Martyna Czekańska

3

0%

0%

30. Kamil Gnacek

2

0%

0%

31. Laura Mazur Nikola Mucha Dagmara Robak Małgorzata Mikler

2

0%

0%

32. Magdalena Chruściel

2

0%

0%

33. Alicja Bużek

1

0%

0%

34. Katarzyna Butor

1

0%

0%

 

Wyniki głosowania (druga pula prac):

nazwa

liczba głosów

odsetek głosów

1. Aleksandra Pytko

638

21%

21%

2. Kinga Niebieszczańska Sylwia Nykaza Julia Podraza Natalia Toczek

541

18%

18%

3. Eliza Starula Jakub Miśniakiewicz Olga Strejczek Sara Florek

400

13%

13%

4. Maja Sobczak Rzewnicka

309

10%

10%

5. Barbara Prejznar

295

10%

10%

6. Kacper Żak Marta Szleper Patryk Tatara Jakub Srogosz

234

8%

8%

7. Aleksandra Pękala

173

6%

6%

8. Milena Paniak

148

5%

5%

9. Szymon Misiak i Olga Zaremba

110

4%

4%

10. Zofia Staszel Sara Bujakowska

104

3%

3%

11. Adela Wójcicka

27

1%

1%

12. Andrea Snopkova

10

0%

0%

13. Marta Pławecka; Katarzyna Smyrdek; Joanna Skruch; Weronika Siorek

9

0%

0%

14. Joanna Nowak

9

0%

0%

15. Lucia Murinova

7

0%

0%

16. Muddy Carla Andreu

7

0%

0%

17. Oliwia Musiał

7

0%

0%

18. Paweł Witkowski Filip Pielot

4

0%

0%

19. Miłosz Wojtyga

4

0%

0%

20. Marta Wolanin

4

0%

0%

21. Pablo Nicolas Campanario Luque

4

0%

0%

22. Patrycja Rejdych

3

0%

0%

23. Julia Stępska

3

0%

0%

24. Artur Piwowarczyk

3

0%

0%

25. Natalia Spaczyńska

3

0%

0%

26. Julia Pławecka

3

0%

0%

27. Aleksandra Walczak

2

0%

0%

28. Rufino Maria del Pilar Canterla Rodriguez Leo Dominguez Rufian Patricia Garcia

2

0%

0%

29. Renata Nogala

2

0%

0%

30. Natalia Rodak

2

0%

0%

31. Karolina Pietrzkiewicz

2

0%

0%

32. Natalia Nowak

2

0%

0%

33. Julia Pietrzyk

1

0%

0%

34. Katarzyna Sułkowska

1

0%

0%

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE