Konkurs „Najlepszy Dyplom ARCHITEKTURA”
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Wybierz Nagrodę Publiczności w konkursie „Łobzów Courtyard” [część 2]

13 lutego '24

Część II głosowania na Nagrodę Publiczności — w ramach konkursu „Łobzów Courtyard”

Zachęcamy do głosowania na Nagrodę Publiczności — najlepszy projekt zgłoszony na międzynarodowy konkursŁobzów Courtyard”. Konkurs organizowany był przez Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej i dotyczył opracowania koncepcji architektoniczno–urbanistycznej wielofunkcyjnego budynku dydaktycznego dla Wydziału Architektury PK przy ulicy Podchorążych w Krakowie. Wyjątkowo z powodu dużej ilości prac (68), głosowanie podzieliliśmy alfabetycznie na dwie równe części w celu umożliwienia zapoznania się z merytoryką prezentowanych prac i oddania na nie głosu. Obie części głosowania stanowią jedną całość, a wyniki zostaną przez nas podsumowane. W każdej części oddać można jeden głos. Głosowanie trwa od 13 lutego do 17 marca 2024 roku do godz. 23:59*. Autorka, autor lub autorzy pracy z największą liczbą głosów otrzymają dyplom i roczną prenumeratę miesięcznika „A&B”.

Celem studenckiego konkursu było zaproponowanie nowego budynku dla Wydziału Architektury w Krakowie, wpisującego się w otoczenie parku, który umożliwiłby organizację wykładów i wystaw, stworzyłby nowe możliwości spędzania czasu między zajęciami, a także oferowałby przestrzenie, w których studenci mogliby wspólnie rozwijać swoje zainteresowania architektoniczne.

Do konkursu zakwalifikowano 68 projektów, które oceniało jury w składzie: prof. Andrzej Szarata (rektor Politechniki Krakowskiej), dr Łukasz Stożek, prof. PK (pełnomocnik dziekana ds. konkursów studenckich), prof. Kazu Blumfeld Hanada (werkstatt blumfeld _bau / kunst), Tonje Værdal Frydenlund (Snøhetta), Marek Kaszyński (MPOIA), Magdalena Buczyńska-Zapała (SARP oddział Kraków), Weronika Kowalska (przedstawicielka Samorządu Studenckiego Wydziału Architektury PK), dr Małgorzata Hryniewicz (sekretarza konkursu).

Jury postanowiło przyznać trzy nagrody główne, trzy wyróżnienia oraz nagrodę specjalną. Wyniki konkursu możecie poznać w dziale Konkursy na naszym portalu.

Teraz my zapraszam Was do wyboru swojej ulubionej pracy w głosowaniu na Nagrodę Publiczności. W plebiscycie bierze udział 68 projektów, które zostały zgłoszone do międzynarodowego konkursu „Łobzów Courtyard”. Ze względu na dużą ilość prac, konkurs został podzielony alfabetycznie na dwie części.

autorzy cz.1  autorzy cz.2
  1. Aleksandra Barańska, Kacper Ciszewski,
  2. Marta Barglik,
  3. Dominika Bekier, Aleksandra Hamala,
  4. Zuzanna Biernacka,
  5. Wiktoria Boroń, Angelika Kukla, Wiktoria Chłopek,
  6. Beata Brzezińska-Kołodziejska,
  7. Amelia Buda,
  8. Katarzyna Butor,
  9. Alicja Bużek,
  10. Magdalena Chruściel,
  11. Martyna Czekańska,
  12. Zuzanna Czop,
  13. Jakub Dziura,
  14. Karolina Filapek, Zuzanna Fira,
  15. Łukasz Frąc, Kinga Gałązka, Paulina Zaradna, Anna Śmiałkowska,
  16. Kamil Gnacek,
  17. Jagoda Gołdasz, Natalia Duszkiewicz, Kacper Burek, Natalia Bednarz,
  18. Julia Gonet,
  19. Mateusz Gral, Łukasz Duda, Michał Głąb, Kamil Greńczak,
  20. Piotr Hańderek,
  21. Łukasz Krężelok, Anna Wcisło, Miłosz Sadowski,
  22. Zuzanna Krzywda,
  23. Monika Kubisz
  24. Wiktor Kucharski,
  25. Patrycja Kulon,
  26. Michalina Kupiec, Gabriela Palasz,
  27. Karolina Kuzia,
  28. Zuzanna Łomzik,
  29. Robert Machura,
  30. Izabela Maciaś,
  31. Maite Etxebarria Delgado,
  32. Jakub Masłowski,
  33. Laura Mazur, Nikola Mucha, Dagmara Robak, Małgorzata Mikler,
  34. Piotr Mazur,
  1. Szymon Misiak, Olga Zaremba,
  2. Muddy Carla Andreu,
  3. Lucia Murinova,
  4. Oliwia Musiał,
  5. Kinga Niebieszczańska, Sylwia Nykaza, Julia Podraza, Natalia Toczek,
  6. Renata Nogala,
  7. Joanna Nowak,
  8. Natalia Nowak,
  9. Pablo Nicolas Campanario Luque,
  10. Milena Paniak,
  11. Aleksandra Pękala,
  12. Karolina Pietrzkiewicz,
  13. Julia Pietrzyk,
  14. Artur Piwowarczyk,
  15. Julia Pławecka,
  16. Marta Pławecka, Katarzyna Smyrdek, Joanna Skruch, Weronika Siorek,
  17. Barbara Prejznar,
  18. Aleksandra Pytko,
  19. Patrycja Rejdych,
  20. Natalia Rodak,
  21. Rufino Maria del Pilar Canterla, Rodriguez Leo Dominguez, Rufian Patricia Garcia,
  22. Andrea Snopkova,
  23. Maja Sobczak-Rzewnicka,
  24. Natalia Spaczyńska,
  25. Eliza Starula, Jakub Miśniakiewicz, Olga Strejczek, Sara Florek,
  26. Zofia Staszel, Sara Bujakowska,
  27. Julia Stępska,
  28. Katarzyna Sułkowska,
  29. Aleksandra Walczak,
  30. Paweł Witkowski, Filip Pielot,
  31. Miłosz Wojtyga,
  32. Marta Wolanin,
  33. Adela Wójcicka,
  34. Kacper Żak, Marta Szleper, Patryk Tatara, Jakub Srogosz

 

Lista nazwisk została podana przez organizatora konkursu Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej.

cz. 2 prac biorących udział w głosowaniu

proj.: Szymon Misiak, Olga Zaremba
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Praca konkursowa zespołu: Szymon Misiak, Olga Zaremba

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 110


 

proj.: Muddy Carla Andreu
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt autorstwa Muddy Carla Andreu

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 7


 

proj.: Lucia Murinova
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt autorstwa Lucii Murinovej

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 7


  

proj.: Oliwia Musiał
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt autorstwa Oliwii Musiał

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 7


    

proj.: Kinga Niebieszczańska, Sylwia Nykaza, Julia Podraza, Natalia Toczek
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt zespołu: Kinga Niebieszczańska, Sylwia Nykaza, Julia Podraza, Natalia Toczek

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 541


  

proj.: Renata Nogala
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt autorstwa Renaty Nogali

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 2


   

proj.: Joanna Nowak
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt autorstwa Joanny Nowak

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 9


  

proj.: Natalia Nowak
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Praca konkursowa autorstwa Natalii Nowak

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 2


  

proj.: Pablo Nicolas Campanario Luque
Escuela superior técnica de arquitectura de Sevilla

Projekt autorstwa Pabla Nicolasa Campanario Luque

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 4


   

proj.: Milena Paniak
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt konkursowy autorstwa Mileny Paniak

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 148


    

proj.: Aleksandra Pękala
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Praca konkursowa autorstwa Aleksandry Pękali

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 173


     

proj.: Karolina Pietrzkiewicz
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Praca konkursowa Karoliny Pietrzkiewicz

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 2


      

proj.: Julia Pietrzyk
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt Julii Pietrzyk

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 1


       

proj.: Artur Piwowarczyk
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt Artura Piwowarczyka

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 3


       

proj.: Julia Pławecka
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Praca konkursowa Julii Pławeckiej

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 3


     

proj.: Marta Pławecka, Katarzyna Smyrdek, Joanna Skruch, Weronika Siorek
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt konkursowy: Marta Pławecka, Katarzyna Smyrdek, Joanna Skruch, Weronika Siorek

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 9


    

proj.: Barbara Prejznar
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt autorstwa Barbary Prejznar

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 295


    

proj.: Aleksandra Pytko
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Praca konkursowa Aleksandry Pytko

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 638


     

proj.: Patrycja Rejdych
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt Patrycji Rejdych

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 3


   

proj.: Natalia Rodak
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt autorstwa Natalii Rodak

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 2


   

proj.: Rufino Maria del Pilar Canterla, Rodriguez Leo Dominguez, Rufian Patricia Garcia
Escuela Tecnica Superior de Arquitectura

Projekt: Rufino Maria del Pilar Canterla, Rodriguez Leo Dominguez, Rufian Patricia Garcia

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 2


   

proj.: Andrea Snopková
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Praca konkursowa proj.: Andrea Snopkova

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 10


   

proj.: Maja Sobczak-Rzewnicka
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt autorstwa Mai Sobczak-Rzewnickiej

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 309


     

proj.: Natalia Spaczyńska
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt autorstwa Natalii Spaczyńskiej

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 3


  

proj.: Eliza Starula, Jakub Miśniakiewicz, Olga Strejczek, Sara Florek
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Proj.: Eliza Starula, Jakub Miśniakiewicz, Olga Strejczek, Sara Florek

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 400


   

proj.: Zofia Staszel, Sara Bujakowska
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Proj.: Zofia Staszel, Sara Bujakowska

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 104


   

proj.: Julia Stępska
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt autorstwa Julii Stępskiej

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 3


   

proj.: Katarzyna Sułkowska
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt autorstwa Katarzyny Sułkowskiej

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 1


   

proj.: Aleksandra Walczak
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt konkursowy Aleksandry Walczak

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 2


    

proj.: Paweł Witkowski, Filip Pielot
Wydział Architektury Politechniki Śląskiej

Projekt autorstwa zespołu: Paweł Witkowski, Filip Pielot

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 4


  

proj.: Miłosz Wojtyga
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt autorstwa Miłosza Wojtygi

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 4


 

proj.: Marta Wolanin
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Praca autorstwa Marty Wolanin

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 4


 

proj.: Adela Wójcicka
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Projekt autorstwa Adeli Wójcickiej

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 27


 

proj.: Kacper Żak, Marta Szleper, Patryk Tatara, Jakub Srogosz
Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Praca zespołu: Kacper Żak, Marta Szleper, Patryk Tatara, Jakub Srogosz

plansze konkursowe: plansza konkursowa nr 1  plansza konkursowa nr 2

liczba głosów: 234


 

Przejdź do drugiej części głosowania

 

* Głosowanie trwa do 17 marca 2024 roku do godziny 23:59. Obie części głosowania stanowią jedną całość, a wyniki zostaną przez nas podsumowane. W każdej części oddać można jeden głos na jedną pracę  biorącą udział w głosowaniu o Nagrodę Publiczności. System umożliwia oddanie większej liczby głosów z tego samego IP, aby umożliwić głosowanie wielu osób z tej samej sieci, np. akademickiej, pracowni architektonicznej itp. Dopuszczalna liczba głosów z jednego IP wynosi 11. W przypadku oddania większej liczby głosów przez jedną osobę (poprzez czyszczenie cookies, zmianę lokalizacji IP, odcisków przeglądarek i sesji lub używanie botów) będzie to skutkowało unieważnieniem takich głosów. W celu sprawdzenia poprawności mechanizmu głosowania każda praca otrzymała od Redakcji A&B jeden głos kontrolny.

UWAGA: System zlicza wszystkie głosy. Po zakończeniu głosowania wszystkie głosy dla każdej z prac zostaną sprawdzone pod kątem naruszeń regulaminu i unieważnione, jeśli ten regulamin naruszyły. Prawidłowa liczba oddanych głosów zostanie podana do wiadomości publicznej po sprawdzeniu logów serwera w momencie publikacji wyników głosowania.


Zobacz obecne podsumowanie poniżej:

  

Wyniki głosowania (druga pula prac):

nazwa

liczba głosów

odsetek głosów

1. Aleksandra Pytko

638

21%

21%

2. Kinga Niebieszczańska Sylwia Nykaza Julia Podraza Natalia Toczek

541

18%

18%

3. Eliza Starula Jakub Miśniakiewicz Olga Strejczek Sara Florek

400

13%

13%

4. Maja Sobczak Rzewnicka

309

10%

10%

5. Barbara Prejznar

295

10%

10%

6. Kacper Żak Marta Szleper Patryk Tatara Jakub Srogosz

234

8%

8%

7. Aleksandra Pękala

173

6%

6%

8. Milena Paniak

148

5%

5%

9. Szymon Misiak i Olga Zaremba

110

4%

4%

10. Zofia Staszel Sara Bujakowska

104

3%

3%

11. Adela Wójcicka

27

1%

1%

12. Andrea Snopkova

10

0%

0%

13. Marta Pławecka; Katarzyna Smyrdek; Joanna Skruch; Weronika Siorek

9

0%

0%

14. Joanna Nowak

9

0%

0%

15. Lucia Murinova

7

0%

0%

16. Muddy Carla Andreu

7

0%

0%

17. Oliwia Musiał

7

0%

0%

18. Paweł Witkowski Filip Pielot

4

0%

0%

19. Miłosz Wojtyga

4

0%

0%

20. Marta Wolanin

4

0%

0%

21. Pablo Nicolas Campanario Luque

4

0%

0%

22. Patrycja Rejdych

3

0%

0%

23. Julia Stępska

3

0%

0%

24. Artur Piwowarczyk

3

0%

0%

25. Natalia Spaczyńska

3

0%

0%

26. Julia Pławecka

3

0%

0%

27. Aleksandra Walczak

2

0%

0%

28. Rufino Maria del Pilar Canterla Rodriguez Leo Dominguez Rufian Patricia Garcia

2

0%

0%

29. Renata Nogala

2

0%

0%

30. Natalia Rodak

2

0%

0%

31. Karolina Pietrzkiewicz

2

0%

0%

32. Natalia Nowak

2

0%

0%

33. Julia Pietrzyk

1

0%

0%

34. Katarzyna Sułkowska

1

0%

0%

 

Wyniki głosowania (pierwsza pula prac):

nazwa

liczba głosów

odsetek głosów

1. Jakub Masłowski

523

21%

21%

2. Michalina Kupiec Gabriela Palasz

479

20%

20%

3. Aleksandra Barańska i Kacper Ciszewski

434

18%

18%

4. Dominika Bekier i Aleksandra Hamala

226

9%

9%

5. Wiktoria Boroń Angelika Kukla Wiktoria Chłopek

212

9%

9%

6. Karolina Filapek Zuzanna Fira

165

7%

7%

7. Amelia Buda

81

3%

3%

8. Julia Gonet

72

3%

3%

9. Marta Barglik

58

2%

2%

10. Robert Machura

22

1%

1%

11. Zuzanna Krzywda

21

1%

1%

12. Łukasz Frąc Kinga Gałązka Paulina Zaradna Anna Śmiałkowska

19

1%

1%

13. Piotr Hańderek

15

1%

1%

14. Monika Kubisz

14

1%

1%

15. Zuzanna Biernacka

13

1%

1%

16. Mateusz Gral Łukasz Duda Michał Głąb Kamil Greńczak

9

0%

0%

17. Izabela Maciaś

9

0%

0%

18. Zuzanna Łomzik

9

0%

0%

19. Łukasz Krężelok Anna Wcisło Miłosz Sadowski

8

0%

0%

20. Karolina Kuzia

7

0%

0%

21. Patrycja Kulon

7

0%

0%

22. Jagoda Gołdasz Natalia Duszkiewicz Kacper Burek Natalia Bednarz

7

0%

0%

23. Maite Etxebarria Delgado

7

0%

0%

24. Piotr Mazur

6

0%

0%

25. Wiktor Kucharski

6

0%

0%

26. Zuzanna Czop

4

0%

0%

27. Jakub Dziura

4

0%

0%

28. Beata Brzezińska-Kołodziejska

3

0%

0%

29. Martyna Czekańska

3

0%

0%

30. Kamil Gnacek

2

0%

0%

31. Laura Mazur Nikola Mucha Dagmara Robak Małgorzata Mikler

2

0%

0%

32. Magdalena Chruściel

2

0%

0%

33. Alicja Bużek

1

0%

0%

34. Katarzyna Butor

1

0%

0%

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE