Konkurs „Najlepszy Dyplom ARCHITEKTURA”
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Agnieszka Labus w cyklu Pobudki – poranne rozmowy o architekturze

05 sierpnia '20

Już jutro, 6 sierpnia odbędzie się rozmowa z architektką i urbanistką Agnieszką Labus w cyklu Pobudki realizowanego w ramach interdyscyplinarnego projektu Street Cloud przedstawiającego innowacje i trendy w sektorach kultury miejskiej związane z nauką, sztuką, architekturą, urbanistyką oraz dizajnem.

Pobudki to rozmowy o początkach kariery, czasie studiów i dzieciństwie prowadzone ze znanymi osobami z branży kreatywnej. Odbywają się one w ramach projektu Street Cloud — mikrotelewizji poświęconej kulturze miejskiej, organizowanej przez kolektyw antyRAMA.

O tym, dlaczego bycie naukowczynią-architektką nie jest w Polsce popularne, jak zrozumieć potrzeby seniorów będąc osobą młodą oraz dlaczego najnowsze trendy docierają do nas tak późno, opowie dr inż. arch. Agnieszka Labus z Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w ramach cyklu Pobudki. No i oczywiście... o początkach kariery, dzieciństwie, czasie studiów i karierze — jak zawsze.

Agnieszka Labus — architekta i urbanistka w specjalności odnowa miejska w kontekście starzenia się społeczeństwa. Jest adiunktem naukowym w Katedrze Urbanistyki i Planowania Przestrzennego na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Od 2019 roku pełni także funkcję Zastępcy Dyrektora ds. projektów badawczo-wdrożeniowych w Międzynarodowym Centrum Badań Interdyscyplinarnych Politechniki Śląskiej.

W latach 2017-2019 roku pełniła funkcję Dyrektora Centrum Innowacji i Transferu Technologii na Politechnice Śląskiej. Inicjatorka i Prezes Zarządu Fundacji Laboratorium Architektury 60+ (LAB 60+), pierwszego w Polsce laboratorium zajmującej się innowacyjnym podejściem do projektowania wobec potrzeb starzejącego się społeczeństwa.

Transmisja rozmowy dostępna będzie tutaj oraz na profilu Facebookowym A&B.


oprac. red.

Głos został już oddany

Guardian Sun®
Modułowe projekty świetlne od LumoLamp
Schody strychowe i modułowe, wyłazy dachowe
INSPIRACJE