Konkurs „Najlepszy Dyplom ARCHITEKTURA”
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Architektura amfibijna nad Wisłą

22 maja '19

Serdecznie zachęcamy do udziału w trzeciej międzynarodowej konferencji poświęconej architekturze amfibijnej — ICAADE (ang. International Conference on Amphibious Architecture, Design and Engineering ), która odbędzie się na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej w dniach od 13 do 16 października br. 

[informacje od organizatorów]

ICAADE to konferencja poświęcona amfibijnemu projektowaniu w architekturze i urbanistyce, która odbywa się co dwa lata w różnych państwach na świecie. W roku 2015 odbyła się w Bangkoku, a w 2017 w Waterloo w Kanadzie. Trzecia edycja konferencji gościć będzie w Warszawie, na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

Amfibijne planowanie, urbanistyka i architektura to idea oraz metody takiego kształtowania środowiska zbudowanego w obszarach lądowo-wodnych, które pozwalają na ich zrównoważone wykorzystanie przez człowieka przy minimalnej ingerencji w naturalne cykle przyrodnicze. Obejmują one racjonalną gospodarkę zasobami wodnymi, nowoczesną ochronę przeciwpowodziową, zagospodarowanie terenów zalewowych oraz wodnych, rewitalizację frontów wodnych, a także budynki pływające i wiele innych zagadnień wpisujących się w szeroką dyskusję na temat dostosowania środowiska życia człowieka do zmian klimatu.

ICAADE tworzy otwarte forum dla przedstawicieli różnych środowisk: architektów, urbanistów, architektów krajobrazu, specjalistów z dziedziny inżynierii lądowej, wodnej, oceanicznej, inżynierii środowiska i wielu innych. W wydarzeniu biorą udział zarówno akademicy, projektanci, studenci, jak również przedsiębiorcy i przedstawiciele władz.

Specjalnymi gośćmi tegorocznej edycji ICAADE będą holenderski architekt Koen Olthuis, założyciel Waterstuodio.NL — uznanego na świecie biura architektonicznego specjalizującego się w projektowaniu budynków pływających oraz Richard Coutts — architekt, ilustrator i inżynier oraz lider Baca Architects — wielokrotnie nagradzanej pracowni, doświadczonej w realizacjach na obszarach wodnych i zalewowych.

Fakt, że ICAADE 2019 odbędzie się w Warszawie, nie jest przypadkowy — mówi dr Łukasz Piątek, współprzewodniczący konferencji, adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej — Realizacja w ramach przebudowy Bulwarów Wiślanych tak wielu budynków amfibijnych, tj. budynków zdolnych do unoszenia się na wodach powodziowych, to przedsięwzięcie istotne na skalę światową. W połączeniu z zachowaniem półnaturalnego charakteru Wisły, czyni to z Warszawy doskonałe miejsce o dyskusji o amfibijnej architekturze.

Więcej informacji na stronie internetowej poświęconej konferencji ICAADE 2019.

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE