Zobacz w portalu A&B!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Jak urządzić łazienkę, gdy w domu jest ich kilka?

16 kwietnia '20

W większości mieszkań jest tylko jedna łazienka, w której z konieczności musi się wszystko zmieścić. Jednak w większych domach często łazienek jest kilka. Wtedy ich funkcje można rozdzielić. Co umieścić w łazience obok sypialni, co w toalecie na dole, a co w łazience dla gości?

Jak zagospodarować przestrzeń łazienek podpowiada CORAM DIY.

Master bathroom, czyli co obok sypialni?

Master bathroom to zwykle największa i urządzona najbardziej komfortowo łazienka w domu. Jest jasna i przestrzenna, funkcjonalna, przytulna i zaciszna. Pamiętając o tych zasadach, można urządzić wnętrze, w którym będzie się chciało dłużej przebywać. Dodatki mogą być mocnymi akcentami tak jak czerwony dozownik na mydło w płynie Sealskin Bloom. Aby było wygodnie, powinny pojawić się półki i stojaki na świece, kwiaty czy czasopisma. W tej roli sprawdzą się dyskretne sprzęty z linii Sealskin Modern lub Sealskin Brix. Jeśli łazienka jest duża, a gospodarzy dwoje, można zadbać, by każdy miał w niej miejsce dla siebie. Sprawdzą się dwie umywalki pod długim lustrem lub prysznic i osobno za parawanem wanna.

Łazienka
z Selaskin Tune © Coram DIY

 © Coram DIY

Jak urządzić łazienkę dla gości?

Wystrój łazienki dla gości powinien być więc nieco bardziej uniwersalny, tak aby każdy czuł się w niej dobrze.
Drugim ważnym czynnikiem jest praktyczność. Niech łatwo będzie sprzątać po gościach i pomiędzy ich wizytami. Powinno się też znaleźć miejsce na przybory higieniczne i ręczniki. Łazienka dla gości to dobre miejsce na proste sprzęty takie jak te z serii Tiger Ivy i inne utrzymane w tonacji bieli i chromowanego metalu. Do tego kilka wieszaków na rzeczy osobiste jak te z serii Tiger Colar. Podstawą są duże, miękkie ręczniki w neutralnym kolorze podobne do Sealskin Portofino. Stojaki na nie są dyskretne i łatwo je wyczyścić, więc powinny się dobrze sprawdzić w każdej gościnnej łazience.

Urządzanie osobnych toalet w domu

W coraz większej liczbie mieszkań pojawiają się osobne toalety. Jak je urządzić? Dobrze sprawdzi się glazura o ciekawej fakturze czy nietypowym kolorze. Można też dzielić wizualnie małą przestrzeń za pomocą dekorów i różnych barw.
Jeśli chodzi o sam wystrój, to również nie powinien być zbyt prosty. Nierzucająca się w oczy szczotka do toalety to atut w większej łazience, gdzie i tak jest już dużo sprzętów. W małej niech to właśnie takie drobiazgi przykuwają uwagę. Do glazury można dopasować czerwoną szczotkę Sealskin Bloom lub Sealskin Tune ze złoceniami. Aby wnętrze sprawiało spójne wrażenie, z tej samej serii może być pojemnik na mydło. W celu zbudowania przytulności przyda się wycięty dywanik, jak ten Sealskin Angora lub Doux.

 

oprac.: red.

ilustracje udostępnione dzięki uprzejmości CORAM DIY

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE