reklama
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

NFZ zbuduje nową siedzibę w Kielcach

20 stycznia '22

Świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przeniesie się do zupełnie nowego budynku. Budowa biurowca zaprojektowanego przez lokalną pracownię Detan pochłonie około 60 milionów złotych.

Biurowiec stanie w zielonej okolicy na południowym krańcu śródmieścia Kielc, u zbiegu ulic Langiewicza i Wojska Polskiego. Nowa siedziba zastąpi wysłużony, zabytkowy budynek w centrum miasta. Urzędnicy wskazywali, że nie spełnia on już współczesnych standardów, a jego remont nie jest możliwy przy jednoczesnym zachowaniu ciągłości pracy placówki.

najwyższy w okolicy

NFZ Kielce

fot. NFZ / Detan

Nowy biurowiec zaprojektowała kielecka pracownia Detan. Obiekt składać się będzie z dwóch części – wyższej biurowej, o wysokości sześciu pięter oraz cokołu. W nim zlokalizowana zostanie sala obsługi interesantów. Do dyspozycji pracowników i petentów oddane będzie 150 miejsc parkingowych. Ze względu na swoje gabaryty i otoczenie zabudowane głównie niewielkimi, dwu- lub trzykondygnacyjnymi obiektami, nowa siedziba NFZ będzie stanowiła architektoniczną dominantę całej okolicy.

na skarpie

NFZ Kielce

fot. NFZ / Detan

Projekt budynku wykorzystywać ma naturalne ukształtowanie terenu. Zbudowany na skarpie biurowiec będzie dysponował wejściami na różnych poziomach. Dwupoziomowy parking zostanie częściowo zagłębiony i usytuowany na zapleczu. Dzięki temu strefa wejściowa do budynku zyska oprawę w formie niewielkiego miejskiego placu.

zaprojektuj i zbuduj

NFZ Kielce

fot. NFZ / Detan

NFZ otworzył właśnie oferty w przetargu. Roboty w trybie „zaprojektuj i zbuduj” chce wykonać pięć firm. Najtańsza oferta kosztować będzie budżet publicznego ubezpieczyciela 56 mln złotych, najdroższa opiewa na 83 mln złotych. Najprawdopodobniej przetarg zostanie rozstrzygnięty, bowiem NFZ zabezpieczył na budowę niemal 60 mln złotych. Deklarowany termin wykonania prac to 28 miesięcy od daty podpisania umowy.

Kacper Kępiński

Głos został już oddany

Przełom w montażu gniazdek elektrycznych
Przełom w montażu gniazdek elektrycznych
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE