okno zamknie się za 5

Weekend z Zodiakiem! Pożegnanie wystawy „Przekrój kino!”

computer zapisz w ulubionych

Weekend z Zodiakiem! Pożegnanie wystawy „Przekrój kino!”

09 lipca '20

W najbliższy weekend 1112 lipca będą miały miejsce różne wydarzenia towarzyszące zamknięciu wystawy „Przekrój kino!”. W planach m.in. oprowadzanie kuratorskie, zwiedzanie kina Atlantic i warsztaty sitodruku. Na wszystkie spotkania obowiązują wcześniejsze zapisy. Spędź weekend z Zodiakiem Warszawskim Pawilonem Architektury!

W sobotę 11 lipca o 16:00 odbędą się warsztaty sitodruku prowadzone przez pracownię Kwiaciarnia Grafiki. Uczestnicy wykonają torby, których wzory będą nawiązywały do tematu wystawy. W tym samym czasie będą miały miejsce również warsztaty tape-artowe z Ewą Cieniak artystka pokaże jak stworzyć neonową wizytówkę wybranego kina, spośród tych, o których opowiada ekspozycja „Przekrój kino!”: Skarpa, Iluzjon i Atlantic lub tych, które pojawiły się w projekcie „Tu Było Kino”.

Równolegle odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie, a o 17:30 oprowadzanie z Klarą Bogusławską z Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Opowie ona m.in. o tym, jak kino było postrzegane po wojnie, a jak postrzegane jest teraz? Jak zmieniła się kulturalna mapa stolicy i gdzie ukryły się dawne kina?

W niedzielę 12 lipca dwukrotnie będzie można zwiedzić wystawę „Przekrój kino!” o 13:00 i 14:00. Oba wydarzenia będą połączone z wizytą w kinie Atlantic i to od niego rozpocznie się opowieść przewodnika. Jest to najstarsze, nieprzerwanie działające kino Warszawy, które w tym roku obchodzi swoje dziewięćdziesięciolecie. W programie również historia Iluzjonu, wspomnienie o nieistniejącej już Skarpie i kilka słów o multipleksach. Ponadto będzie można się dowiedzieć, kto mógł spać za ekranem, które warszawskie neony były najpiękniejsze oraz jaki jest związek pomiędzy zoo a chodzeniem do kina!


oprac. red. 

inne w kategorii "NEWS'Y"

W ostatnich dniach o pilchowickim moście na Dolnym Śląsku mówią wszyscy, a stało się to za sprawą najnowszej części [...]

Nowa Huta w Krakowie stała się inspiracją i głównym tematem 25. edycji Ogólnopolskiego Spotkania Studentów [...]

Już w najbliższy czwartek o godzinie 9:00 odbędzie się kolejny odcinek programu Pobudki realizowanego w ramach [...]

Głos został już oddany