okno zamknie się za 5

Zielone rzemiosło – warsztaty rzemieślnicze online!

computer zapisz w ulubionych

Zielone rzemiosło – warsztaty rzemieślnicze online!

26 czerwca '20

Muzeum Warszawskiej Pragi, oddział Muzeum Warszawy zaprasza na pierwsze warsztaty rzemieślnicze w sieci! „Zielone rzemiosło” to cykl spotkań online, podczas których projektantka Ewelina Czaplicka Ruduch pokaże, jak przygotować przedmioty codziennego użytku przy użyciu prostych materiałów. Pierwsze spotkanie już w sobotę 27 czerwca!

Do tej pory w Pracowni Rzemieślniczej w Muzeum Warszawskiej Pragi gościli projektanci i rzemieślnicy, którzy prezentowali swój fach i podczas warsztatów uczyli ręcznego wykonywania ubrań, dodatków i innych przedmiotów. Teraz Muzeum zaprasza na warsztaty online. Cykl „Zielone rzemiosło” to autorski program projektantki Eweliny Czaplickiej Ruduchy. Jego uczestnicy wykonają przedmioty codziennego użytku, takie jak buty, relaksacyjne przepaski na oczy czy myjki. Organizatorzy zapraszają szczególnie studentów szkół artystycznych, młodzież szkół ponadpodstawowych, pasjonatów, ludzi nowej fali rzemiosła oraz osoby szukające innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań.

rzemieślnicze, czyli eko

Nie sposób mówić o rzemieślnictwie, nie wspominając o ekologii. Podczas warsztatów „Zielone rzemiosło” prowadząca zachęci do wykorzystania naturalnych, alternatywnych i pochodzących z recyklingu surowców. Przed każdym spotkaniem na stronie internetowej Muzeum Warszawskiej Pragi będzie można znaleźć wykroje oraz listę materiałów do przygotowania.

W warsztatach będzie można wziąć udział na żywo w każdą sobotę o godzinie 11.00 na Facebooku Muzeum Warszawskiej Pragi. Pierwsze spotkanie „Dla relaksu – uszyj termofor i przepaskę na oczy” już w sobotę 27 czerwca


oprac. red. 

inne w kategorii "NEWS'Y"

Przed nami weekend, temperatury rosną, a miejska tradycja kina pod chmurką wraca do repertuaru letnich wieczorów. [...]

Dąbrowa Górnicza, jak zapewniają nazwy kolejnych lokalnych inwestycji, staje się miastem „Pełnym Życia”. Po [...]

Festiwal architektury w Michałowie trwa. W piątek, 19 czerwca 2020 roku, władze Michałowa odkryły, że nieopatrznie [...]

Głos został już oddany