PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Korzystaj z darmowej wersji online
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Jaką rolę odgrywają media w architekturze? Konferencja Fundacji Miesa Van Der Rohe

06 maja '20

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji online organizowanej przez Fundację Miesa Van Der Rohe w Barcelonie. Tegoroczna edycja to cykl rozmów i debat dotyczących architektury i mediów.

Europejska konferencja to miejsce spotykań, wymiany doświadczeń oraz upowszechniania wiedzy z zakresu architektury. Wydarzenie skierowane jest do dziennikarzy, instytucji i organizacji kulturalnych, specjalistów od komunikacji, architektów oraz miłośników architektury.

Tegoroczne spotkanie koncentruje się na architekturze będącej ważnym elementem tworzącym kulturę oraz rozpowszechniającym wartości. Oprócz głównego tematu wydarzenie skupi się na telewizji, radiu i mediach audiowizualnych oraz na roli jaką odgrywają w upowszechnianiu i kreowaniu architektury.

Tak o konferencji mówi kuratorka Miriam Giordano:

W pierwszej edycji Architecture & the Media mieliśmy okazję rozpocząć debatę, o tym co sprawia, że projekt architektoniczny jest atrakcyjny dla dziennikarzy i specjalistycznych czasopism. W tym roku chcemy zagłębić się w logikę redakcyjną mediów i platform audiowizualnych. Pochylimy się nad rolą obrazu i jego wpływu na odbiór architektury. Jest tak wiele interesujących, nowych tematów do dyskusji! Tegoroczne wydarzenie jest całkowicie online, dzięki temu dotrzemy do wszystkich specjalistów i miłośników architektury!

Początkowym miejscem spotkania miał być pawilon Miesa van der Rohe w Barcelonie, ale obecna nadzwyczajna sytuacja, ograniczająca podróżowanie zmusiła organizatorów do przeniesienia konferencji na kanały cyfrowe.

Kalendarium

  • data: 11 do 14 maja br.
  • miejsce: kanał cyfrowy Fundacji Miesa van der Rohe

Tegoroczna edycja odbędzie się podczas Barcelona Architecture Week 2020.
Pełny program dostępny jest na stronie wydarzenia.

Konferencja jest organizowana przez Fundację Mies van der Rohe i Labóh we współpracy z Cretive Europe w ramach programu European Union Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Award.
 

oprac.: Dobrawa Bies

Głos został już oddany

Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Dachówki ceramiczne Röben – zawsze na czasie
AQUA – Stelaże podtynkowe i przyciski spłukujące
INSPIRACJE