Zobacz w portalu A&B!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Mistrzowie Architektury – Tezuka Architects

07 września '20

Prelegentami kolejnego spotkania z cyklu Mistrzowie Architektury organizowanego przez katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich będą Takaharu i Yui Tezuka założyciele japońskiej pracowni Tezuka Architects, autorzy między innymi nagradzanego projektu przedszkola Fuji Kindergarten.

Fuji Kindergarten, uznane za najlepsze przedszkole świata po zdobyciu nagrody Best of All przyznanej przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju w ramach czwartego Kompendium Wzorcowych Placówek Edukacyjnych w 2011 roku, wyróżnia się owalnym tarasem na dachu — niekończącym się placem zabaw, który umożliwia zabawę na świeżym powietrzu. Z dachu poprowadzone zostały zjeżdżalnie, którymi przedszkolaki mogą zjechać bezpośrednio do klas. W projekcie dostrzec można także charakterystyczną dla architektów harmonię ludzi z naturą — na działce pozostawiono istniejące drzewa, a w budynku wycięto otwory, dzięki którym drzewa rosną dosłownie wewnątrz klas, a ich wystające ponad taras na dachu pnie są dodatkową atrakcją dla dzieci, które mogą się po nich wspinać.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Lima Design Lab (@limadesignlab)


© Lima Design Lab

Działający w Tokio duet architektów inspiruje się w swojej twórczości codziennym życiem, nie podąża za nowoczesnymi technologiami, ale skupia się na prawdziwym znaczeniu, jakie niesie za sobą bycie człowiekiem. Podczas wykładu online, który odbędzie się 24 września br. o godzinie 12:00, projektanci opowiedzą o architekturze, która kształtuje nie tylko zachowania użytkowników, lecz także ich emocje.


© NOWNESS

Wykład japońskiego zespołu stanowi część międzynarodowej interdyscyplinarnej konferencji „Senses in Architecture, Urban Landscaping and Design” SAUL 2020. Aby wziąć w nim udział, należy zarejestrować swoje uczestnictwo w całym wydarzeniu TUTAJ.

 
oprac. red.

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE