Zobacz w portalu A&B!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Raumplus – sposoby na domowy gabinet

09 kwietnia '20

Miejsce do pracy w domu stało się dziś potrzebne jak nigdy dotąd. O ile pozwala na to metraż, najlepszym rozwiązaniem jest domowy gabinet. Możemy go wydzielić za pomocą szklanych ścianek i drzwi.

Oczywiście, wszystko zależy od tego, na jakiej powierzchni mieszkamy, jak intensywnie pracujemy i jak bardzo potrzebujemy skupienia. Niektórym do pracy wystarczy nawet zwykły stół. Inni potrzebują warunków zapewniających komfort i skupienie jak w biurze. Na domowy gabinet można przeznaczyć pokój lub wydzielić na niego miejsce w salonie, lub sypialni. W drugim przypadku nasze miejsce do pracy najlepiej odseparować od reszty pomieszczania za pomocą szklanych ścianek z drzwiami. Dzięki temu pomieszczenie optycznie się nie zmniejszy, a szkło wytłumi hałas, co będzie sprzyjać koncentracji.

Domowe biuro ©
Raumplus

do współczesnych domów świetnie pasują wielkoformatowe systemy ścianek i drzwi

© Raumplus

domowe biuro ze szklanych ścianek

Szklaną ściankę bez problemu dopasujemy do każdego wnętrza. Rozwiązania oferowane przez Raumplus zamawiane są na wymiar i można je nawet instalować pod skosami. Również pod względem estetycznym mamy tu spore pole manewru. Do współczesnych domów świetnie pasują wielkoformatowe systemy ścianek i drzwi. Raumplus oferuje je w maksymalnym wymiarze 180×320 cm. Natomiast zwolenników wnętrz bardziej tradycyjnych lub utrzymanych modnych stylach boho czy loftowym zachwycą drzwi z szeroko rozstawionymi szprosami, kojarzące się ze starą fabryką. Co ciekawe, układ szprosów można samemu zaprojektować. Podobnie dobrać można kolor wykończenia aluminiowych profili. Od malowanych proszkowo w szerokiej palecie kolorów, po wykończone elegancką satynową anodą w kolorze srebrnym, czarnym i ciemnym brązie. Jeżeli chcemy w naszym szklanym gabinecie odciąć się od bodźców, dobrym pomysłem jest zamontowanie wzdłuż ścianki karnisza z tkaniną, którą zasłonimy w razie potrzeby.

Domowe biuro ©
Raumplus      Domowe biuro © Raumplus

na domowy gabinet można przeznaczyć pokój lub wydzielić na niego miejsce w salonie lub sypialni

© Raumplus

swoboda aranżacji

Domowy gabinet, nawet urządzony na niewielkiej przestrzeni, ma jedną nieocenioną przewagę nad miejscem pracy w biurze. Tutaj mamy pełną swobodę w tym, jak go zaaranżujemy. Warto więc zastanowić się czego potrzebujemy w codziennie w pracy i dobrać rozwiązania najlepsze dla nas. Aranżując samo stanowisko pracy, warto zaopatrzyć się w ergonomiczny fotel, co jest szczególnie istotne, gdy pracujemy dłużej niż trzy godziny. Stół lub biurko powinno mieć schowki na przybory i akcesoria oraz przepusty na kable. Na dokumenty i sprzęt biurowy idealny będzie regał. A jeżeli nie mamy na niego miejsca, to godna polecenia jest zamykana szafka — najlepiej z blatem, na którym można trzymać laptop. Nie należy zapominać o tym, że stanowisko pracy musi być dobrze doświetlone. W tej roli sprawdzą się różnego rodzaju lampki biurkowe.

 

oprac.: red.

ilustracje udostępnione dzięki uprzejmości Raumplus

Głos został już oddany

IGP-DURA®one – system powlekania proszkowego
Dachówki na elewacji – trend w architekturze 2024
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
INSPIRACJE