Prezentacje wyników i ogłoszenia aktualnych konkursów architektonicznych w portalu A&B
computer zapisz w ulubionych

Zwiedzamy łódzkie klatki schodowe! e‑Festiwal Eksploracji Miejskiej 2020

30 czerwca '20

e-Festiwal Eksploracji Miejskiej — Fabryczne Dziedzictwo Łodzi to wirtualny projekt interdyscyplinarny obejmujący spacery, prelekcje oraz grę miejską. Wraz z urban explorerem Radosławem Stępniem przemierzymy zabytkowe, często opuszczone klatki schodowe łódzkich kamienic. Będzie nam dane zobaczyć to, co często jest niedostępne dla zwykłego przechodnia.

Łódź to miasto nieoczywiste, pełne perełek architektonicznych, zakamarków i historycznych elementów, tj. kamienic, klatek schodowych, podwórek. e-Festiwal Eksploracji Miejskiej to projekt mający przybliżyć łodzianom, jak i pozostałym mieszkańcom Polski, dziedzictwo Łodzi — piękno i nieodkryte dla szerszej publiki miejsca.

Spacer szlakiem klatek schodowych odbędzie się 9 lipca br. w czwartek o godzinie 20:00 na stronie wydarzenia. Będzie to wirtualny spacer pokazujący piękno i różnorodność wnętrz budynków w Łodzi. Przewodnik skupi się na ukazaniu piękna zdobień i zabytkowych detali.

e-Festiwal Eksploracji Miejskiej to szeroko pojęta eksploracja „tkanki miejskiej”. Tworzą go ludzie z pasją do historii i do współczesności, autorzy publikacji o Łodzi, którzy fascynują się odkrywaniem miasta każdego dnia.

Wirtualne spacery miejskie oraz prelekcje zostaną dostosowane do potrzeb osób niewidomych – przygotowane będą z dźwiękową starannością, tak, aby przenieść widzów w klimat dawnej Łodzi. Dla osób niesłyszących zostaną przygotowane napisy w języku polskim oraz angielskim.

Organizatorem i pomysłodawcą Festiwalu Eksploracji Miejskiej jest Radek Redman Stępień — społecznik organizator wycieczek, spacerów, warsztatów, który odnajduje miejsca i elementy architektoniczne warte opieki i zadbania.

autor: Manuel Rubio © Festiwal Eksploracji Miejskiej 


oprac. red. 

Głos został już oddany

okno zamknie się za 5

Velux ArchiTips
Velux ArchiTips
Rewolucyjne i rewelacyjne sufity HeartFelt® Origami od Hunter Douglas Architectural
Rewolucyjne i rewelacyjne sufity HeartFelt® Origami od Hunter Douglas Architectural