Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize
LIVE! - Kazimierz Łatak, Piotr Lewicki i Jakub Głaz w cyklu #NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE - kliknij po więcej informacji!
LIVE! - Kazimierz Łatak, Piotr Lewicki i Jakub Głaz w cyklu #NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE - kliknij po więcej informacji! Facebook: #NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE YouTube: #NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE #NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE. Cykl rozmów LIVE
Zapraszamy na wydarzenie 19 marca o 13.00
JUTRO o 13!
DZISIAJ o 13!
TRWA LIVE!
RETRANSMISJA!
maksimize

Aleksander Miszalski podpisał Pakt dla Przestrzeni Krakowa

31 stycznia '24

Aleksander Miszalski jest kolejnym sygnatariuszem Paktu dla Przestrzeni Krakowa. To już drugi zadeklarowany kandydat na prezydenta Krakowa, który podpisał tę deklarację.

31 stycznia br. Aleksander Miszalski, kandydat na prezydenta Krakowa z ramienia Koalicji Obywatelskiej podpisał Pakt dla Przestrzeni Krakowa. Podczas towarzyszącej wydarzeniu konferencji wskazywał na wiele problemów związanych z przestrzenią Grzegórzek i całego miasta — nieprzemyślanej przebudowy estakady kolejowej, braku pomysłu na otoczenie hali targowej, a także konieczność organizacji konkursów architektonicznych. Zapowiedział również uwzględnienie kwestii przestrzeni publicznej w programie wyborczym. To już drugi kandydat na prezydenta Krakowa, po Stanisławie Mazurze, który podpisał tę deklarację.

czym jest Pakt dla Przestrzeni?

Pakt dla Przestrzeni Krakowa to inicjatywa łącząca rozmaite środowiska ponad podziałami, która powstała pod koniec 2023 roku. Uroczyste podpisanie deklaracji zainicjowanej przez redaktorkę naczelną A&B Małgorzatę Tomczak odbyło się w listopadzie ubiegłego roku podczas Prologu Open Eyes Economy Summit — Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości.

Pakt złożony jest z dziesięciu punktów, które według twórców wymagają specjalnego potraktowania w kontekście gry o miasto. Co znalazło się w dokumencie? Pakt zawiera wezwania do odbudowy rangi instytucji Architekta Miasta, szerszych konsultacji z ekspertami (nie tylko z dziedzin urbanistyki i architektury, ale również na przykład socjologii), wprowadzenia standardów urbanistyczno-architektonicznych czy adaptacji miasta do zmian klimatycznych. Propozycje zostały wypracowane przez grono specjalistów z zakresu urbanistyki, architektury, architektury krajobrazu, socjologii i kultury. 

Treść Paktu dla Przestrzeni oraz lista sygnatariuszy dostępne są na portalu architekturaibiznes.pl

 
Wiktor Bochenek

Głos został już oddany

Przełom w montażu gniazdek elektrycznych
Przełom w montażu gniazdek elektrycznych
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE